2016-2017 Regional Club League
Team Schedules - Boys Under 14 Div 5
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://wys-2016rcl.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=33774914-78EA-4294-8F88-079FB0FFD6F3&tournamentguid=6F266974-9C81-4ECA-82EE-A6050F287A9C&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




   Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals For
 A8 : Spokane Sounders B03-B 3333133333333x-037 65  70 
 A12 : STU Chelsea Academy 033303133333 331 -032 44  57 
 A6 : WPFC B03 Navy C331311133 3333x-031 37  49 
 A4 : Eastside FC B03 Grey D3313003130031 x-021 6  27 
 A1 : NorthWest United B03 B Red30013330 3011 x-018 3  23 
 A10 : FWFC B03 White (B)01 33001031300x-015 -12  11 
 A7 : Kitsap Alliance FC B03 A3 100011010 03x-010 -10  15 
 A3 : Crossfire Premier B03 D00031 00100113x-010 -26  15 
 A2 : SNOHOMISH UNITED RED B033000 01110  x-09 -19  13 
 A5 : GS Surf B03 D000 0303010000x-07 -48  9 
 A9 : Harbor Premier B03 White B00 0100000100 x-02 -40  10 
 A11             xx-00 0  0 

Bracket - Saturday, September 10, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 427391  TBD   --    --  A8 vs A11Spokane Sounders B03-B   vs.A11 
 427405  Sacajawea Middle School  09:00 AM  0 A10 vs A12FWFC B03 White (B) 0 vs.STU Chelsea Academy 033
 427342  Skagit River Park  01:00 PM  3 A1 vs A3NorthWest United B03 B Red 4 vs.Crossfire Premier B03 D1
 427399  Sehmel Homestead Park  03:45 PM  1 A9 vs A7Harbor Premier B03 White B 1 vs.Kitsap Alliance FC B03 A3
 427363  Preston Park  04:30 PM  1 A4 vs A5Eastside FC B03 Grey D 4 vs.GS Surf B03 D0
 427377  WPFC Soccer Complex  04:35 PM  8 A6 vs A2WPFC B03 Navy C 6 vs.SNOHOMISH UNITED RED B1

Bracket - Saturday, September 17, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 427385  TBD   --    --  A7 vs A11Kitsap Alliance FC B03 A   vs.A11 
 427350  Stocker Fields  11:00 AM  1 A2 vs A5SNOHOMISH UNITED RED B 4 vs.GS Surf B03 D1
 427378  WPFC Soccer Complex  12:00 PM  11 A6 vs A3WPFC B03 Navy C 5 vs.Crossfire Premier B03 D0
 427419  Sera Multipurpose Field  12:30 PM  1 A12 vs A9STU Chelsea Academy 03 6 vs.Harbor Premier B03 White B0
 427364  Preston Park  05:30 PM  1 A4 vs A1Eastside FC B03 Grey D 2 vs.NorthWest United B03 B Red0

Bracket - Saturday, September 24, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 427413  TBD   --    --  A11 vs A9A11   vs.Harbor Premier B03 White B 
 427407  Sacajawea Middle School  09:00 AM  1 A10 vs A7FWFC B03 White (B) 0 vs.Kitsap Alliance FC B03 A0
 427357  Grasslawn Park  01:00 PM  GL2 A3 vs A2Crossfire Premier B03 D 0 vs.SNOHOMISH UNITED RED B2
 427420  First Creek Middle School  02:00 PM  1 A12 vs A8STU Chelsea Academy 03 1 vs.Spokane Sounders B03-B4
 427365  Preston Park  03:00 PM  2 A4 vs A6Eastside FC B03 Grey D 2 vs.WPFC B03 Navy C2

Bracket - Sunday, September 25, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 427384  Silverdale Stadium  10:45 AM  STDM A7 vs A8Kitsap Alliance FC B03 A 0 vs.Spokane Sounders B03-B5
 427348  Skagit River Park  11:00 AM  3 A1 vs A6NorthWest United B03 B Red 0 vs.WPFC B03 Navy C4

Bracket - Saturday, October 01, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 427414  TBD   --    --  A11 vs A10A11   vs.FWFC B03 White (B) 
 427392  Dwight Merkel Sports Complex  02:30 PM  4 A8 vs A9Spokane Sounders B03-B 7 vs.Harbor Premier B03 White B1
 427386  Silverdale Stadium  02:45 PM  STDM A7 vs A12Kitsap Alliance FC B03 A 1 vs.STU Chelsea Academy 034
 427351  Stocker Fields  03:00 PM  1 A2 vs A4SNOHOMISH UNITED RED B 1 vs.Eastside FC B03 Grey D4

Bracket - Sunday, October 02, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 427379  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  3 A6 vs A1WPFC B03 Navy C 1 vs.NorthWest United B03 B Red1
 427371  Meadowdale High School  02:00 PM  1 A5 vs A3GS Surf B03 D 1 vs.Crossfire Premier B03 D2

Bracket - Saturday, October 08, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 427372  Pending Availability 1  12:00 AM  6 A5 vs A11GS Surf B03 D   vs.A11 
 427366  Preston Park  09:00 AM  2 A4 vs A10Eastside FC B03 Grey D 0 vs.FWFC B03 White (B)1
 427400  Gig Harbor High School  10:45 AM  1 A9 vs A3Harbor Premier B03 White B 2 vs.Crossfire Premier B03 D2
 427380  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  3 A6 vs A12WPFC B03 Navy C 3 vs.STU Chelsea Academy 033
 427393  Dwight Merkel Sports Complex  02:00 PM  4 A8 vs A2Spokane Sounders B03-B 7 vs.SNOHOMISH UNITED RED B0

Bracket - Sunday, October 09, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 427343  Skagit River Park  03:00 PM  3 A1 vs A5NorthWest United B03 B Red 3 vs.GS Surf B03 D0

Bracket - Saturday, October 22, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 427416  TBD   --    --  A11 vs A3A11   vs.Crossfire Premier B03 D 
 427408  Saghalie Middle School  09:00 AM  1 A10 vs A2FWFC B03 White (B) 2 vs.SNOHOMISH UNITED RED B0
 427422  First Creek Middle School  09:00 AM  1 A12 vs A4STU Chelsea Academy 03 4 vs.Eastside FC B03 Grey D2
 427373  North Creek 1  12:30 PM  1 A5 vs A7GS Surf B03 D 1 vs.Kitsap Alliance FC B03 A0
 427345  Skagit River Park  01:00 PM  4 A1 vs A9NorthWest United B03 B Red 4 vs.Harbor Premier B03 White B0
 427381  WPFC Soccer Complex  02:00 PM  4 A6 vs A8WPFC B03 Navy C 2 vs.Spokane Sounders B03-B2

Bracket - Sunday, October 23, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 427403  Sehmel Homestead Park  10:45 AM  1 A9 vs A8Harbor Premier B03 White B 0 vs.Spokane Sounders B03-B7
 427368  Preston Park  07:00 PM  1 A4 vs A3Eastside FC B03 Grey D 4 vs.Crossfire Premier B03 D1

Bracket - Saturday, October 29, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 427359  TBD   --    --  A3 vs A12Crossfire Premier B03 D 2 vs.STU Chelsea Academy 037
 427353  Snohomish High School  01:30 AM  Low A2 vs A11SNOHOMISH UNITED RED B   vs.A11 
 427388  Silverdale Stadium  12:45 PM  STDM A7 vs A4Kitsap Alliance FC B03 A 1 vs.Eastside FC B03 Grey D1
 427395  Dwight Merkel Sports Complex  02:30 PM  4 A8 vs A5Spokane Sounders B03-B 13 vs.GS Surf B03 D0
 427409  Sacajawea Middle School  03:00 PM  1 A10 vs A1FWFC B03 White (B) 2 vs.NorthWest United B03 B Red3
 427401  Gig Harbor High School  04:45 PM  1 A9 vs A6Harbor Premier B03 White B 1 vs.WPFC B03 Navy C8

Bracket - Sunday, October 30, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 427394  Dwight Merkel Sports Complex  11:00 AM  4 A8 vs A1Spokane Sounders B03-B 3 vs.NorthWest United B03 B Red0

Bracket - Saturday, November 05, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 427346  TBD   --    --  A1 vs A11NorthWest United B03 B Red   vs.A11 
 427354  Valley View MS  10:30 AM  1 A2 vs A12SNOHOMISH UNITED RED B 0 vs.STU Chelsea Academy 033
 427382  WPFC Soccer Complex  01:30 PM  3 A6 vs A10WPFC B03 Navy C 4 vs.FWFC B03 White (B)0
 427360  Grasslawn Park  03:00 PM  GL2 A3 vs A7Crossfire Premier B03 D 2 vs.Kitsap Alliance FC B03 A2
 427374  Edmonds Community College  04:30 PM  ECC A5 vs A9GS Surf B03 D 4 vs.Harbor Premier B03 White B2

Bracket - Sunday, November 06, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 427344  Skagit River Park  11:00 AM  3 A1 vs A7NorthWest United B03 B Red 3 vs.Kitsap Alliance FC B03 A0
 427376  North Creek 4  01:00 PM  4 A5 vs A12GS Surf B03 D 0 vs.STU Chelsea Academy 0310

Bracket - Saturday, November 12, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 427417  TBD   --    --  A11 vs A6A11   vs.WPFC B03 Navy C 
 427402  Gig Harbor High School  10:00 AM  1 A9 vs A4Harbor Premier B03 White B 1 vs.Eastside FC B03 Grey D4
 427410  Sacajawea Middle School  11:00 AM  1 A10 vs A5FWFC B03 White (B) 0 vs.GS Surf B03 D0
 427423  First Creek Middle School  11:00 AM  1 A12 vs A1STU Chelsea Academy 03 3 vs.NorthWest United B03 B Red1
 427389  Anderson Hill Fields  01:15 PM  Upr A7 vs A2Kitsap Alliance FC B03 A 2 vs.SNOHOMISH UNITED RED B2
 427361  Redmond High School  03:00 PM  HS A3 vs A8Crossfire Premier B03 D 0 vs.Spokane Sounders B03-B4

Bracket - Sunday, November 13, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 427406  Saghalie Middle School  10:00 AM  1 A10 vs A8FWFC B03 White (B) 0 vs.Spokane Sounders B03-B3
 427404  Gig Harbor High School  10:30 AM  2 A9 vs A2Harbor Premier B03 White B 0 vs.SNOHOMISH UNITED RED B0
 427383  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  4 A6 vs A5WPFC B03 Navy C 2 vs.GS Surf B03 D1
 427367  Preston Park  02:00 PM  2 A4 vs A8Eastside FC B03 Grey D 1 vs.Spokane Sounders B03-B4

Bracket - Saturday, November 19, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 427424  TBD   --    --  A12 vs A11STU Chelsea Academy 03   vs.A11 
 427411  Saghalie Middle School  11:00 AM  1 A10 vs A9FWFC B03 White (B) 3 vs.Harbor Premier B03 White B1
 427347  Skagit River Park  01:00 PM  3 A1 vs A2NorthWest United B03 B Red 3 vs.SNOHOMISH UNITED RED B3
 427396  Plantes Ferry Soccer Complex  02:00 PM  7 A8 vs A7Spokane Sounders B03-B 3 vs.Kitsap Alliance FC B03 A0
 427421  First Creek Middle School  03:00 PM  1 A12 vs A5STU Chelsea Academy 03 9 vs.GS Surf B03 D0

Bracket - Sunday, November 20, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 427369  Preston Park  11:00 AM  1 A4 vs A12Eastside FC B03 Grey D 0 vs.STU Chelsea Academy 034
 427397  Plantes Ferry Soccer Complex  12:00 PM  2 A8 vs A3Spokane Sounders B03-B 8 vs.Crossfire Premier B03 D0

Bracket - Saturday, December 03, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 427418  TBD   --    --  A11 vs A7A11   vs.Kitsap Alliance FC B03 A 
 427362  Marymoor Park  09:00 AM  6 A3 vs A1Crossfire Premier B03 D 1 vs.NorthWest United B03 B Red1
 427375  North Creek 1  11:00 AM  1 A5 vs A4GS Surf B03 D 1 vs.Eastside FC B03 Grey D2
 427355  Glacier Peak High School  01:00 PM  Stdm A2 vs A6SNOHOMISH UNITED RED B 0 vs.WPFC B03 Navy C4
 427425  First Creek Middle School  02:00 PM  1 A12 vs A10STU Chelsea Academy 03 0 vs.FWFC B03 White (B)0

Bracket - Sunday, December 04, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 427387  Silverdale Stadium  11:00 AM  STDM A7 vs A6Kitsap Alliance FC B03 A 1 vs.WPFC B03 Navy C2

Bracket - Saturday, December 10, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 427412  TBD   --    --  A11 vs A12A11   vs.STU Chelsea Academy 03 
 427356  Marymoor Park  11:00 AM  4B A3 vs A4Crossfire Premier B03 D 1 vs.Eastside FC B03 Grey D1
 427370  North Creek 1  11:00 AM  1 A5 vs A6GS Surf B03 D 0 vs.WPFC B03 Navy C6
 427398  Gig Harbor High School  11:15 AM  1 A9 vs A10Harbor Premier B03 White B 1 vs.FWFC B03 White (B)2
 427349  Snohomish High School  12:00 PM  Low A2 vs A1SNOHOMISH UNITED RED B   vs.NorthWest United B03 B Red 

Bracket - Sunday, December 11, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 427352  Valley View MS  11:00 AM  1 A2 vs A9SNOHOMISH UNITED RED B   vs.Harbor Premier B03 White B 
 427358  Hartman Park  01:00 PM  1 A3 vs A10Crossfire Premier B03 D 3 vs.FWFC B03 White (B)0

Bracket - Sunday, December 18, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 427390  Silverdale Stadium  02:00 PM  STDM A7 vs A10Kitsap Alliance FC B03 A 5 vs.FWFC B03 White (B)1






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.