2016-2017 Regional Club League
Team Schedules - Girls Under 15 Div 4
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://wys-2016rcl.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=F0112FC9-B6A8-4C44-A83A-B12AA6ADF408&tournamentguid=6F266974-9C81-4ECA-82EE-A6050F287A9C&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




   Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals For
 A2 : PacNW G02 White C331333330333x-031 31  40 
 A5 : Blackhills FC G02 Red B303333333133x-031 31  40 
 A8 : Harbor Premier G02 White B331133003331x-024 14  20 
 A4 : RVS G02 White030303130331x-020 2  26 
 A9 : Northwest United 8 G02 Red3313300300013-020 0  22 
 A11 : Eastside FC G02 Blue C00300333331xx-019 5  24 
 A3 : SNOHOMISH United Red033000000301x-010 -11  23 
 A1 : GS Surf G02 C0003030013000-010 -16  18 
 A7 : Spokane Sounders G02-C000033000110x-08 -21  11 
 A6 : Whatcom FC Rangers - GU02 White3000000000111-06 -28  11 
 A10 : 3rsc G2002 Green100110xxxxxxx-03 -7  4 

Bracket - Saturday, December 10, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 534067  Preston Park  10:00 AM  1 A11 vs A9Eastside FC G02 Blue C 0 vs.Northwest United 8 G02 Red1
 534058  Gig Harbor High School  01:30 PM  1 A8 vs A3Harbor Premier G02 White B 2 vs.SNOHOMISH United Red0

Bracket - Sunday, December 11, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 534064  Sedro Woolley High School  09:00 AM  1 A9 vs A7Northwest United 8 G02 Red 2 vs.Spokane Sounders G02-C1
 534060  Game Farm Park  10:30 AM  W A4 vs A5RVS G02 White 0 vs.Blackhills FC G02 Red B3
 534063  Gig Harbor High School  01:00 PM  1 A8 vs A11Harbor Premier G02 White B 4 vs.Eastside FC G02 Blue C0

Bracket - Saturday, December 31, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 534065  North Creek 1  10:00 AM  1 A1 vs A6GS Surf G02 C 0 vs.Whatcom FC Rangers - GU02 White1

Bracket - Saturday, January 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 534072  Game Farm Park  09:00 AM  W A4 vs A1RVS G02 White 5 vs.GS Surf G02 C1

Bracket - Sunday, January 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 534073  Phillips 66 Soccer Park  10:00 AM  01 A6 vs A3Whatcom FC Rangers - GU02 White 0 vs.SNOHOMISH United Red1
 534071  Petrovitsky Park  11:00 AM  2 A2 vs A5PacNW G02 White C 2 vs.Blackhills FC G02 Red B1

Bracket - Friday, January 20, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 534059  Lynnwood High School  07:00 PM  1 A1 vs A3GS Surf G02 C 2 vs.SNOHOMISH United Red4

Bracket - Saturday, January 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 534079  Phillips 66 Soccer Park  06:00 PM  01 A6 vs A1Whatcom FC Rangers - GU02 White 1 vs.GS Surf G02 C5

Bracket - Sunday, January 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 534078  Ingersoll Stadium  12:00 PM  1 A5 vs A3Blackhills FC G02 Red B 7 vs.SNOHOMISH United Red0
 534080  Gig Harbor High School  01:15 PM  1 A8 vs A9Harbor Premier G02 White B 1 vs.Northwest United 8 G02 Red1
 534077  Lindbergh High School  03:00 PM  HS A2 vs A4PacNW G02 White C 3 vs.RVS G02 White0

Bracket - Saturday, January 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 534081  North Creek 1  11:00 AM  1 A1 vs A9GS Surf G02 C 1 vs.Northwest United 8 G02 Red2
 534084  Regional Athletic Complex  02:00 PM  1 A5 vs A7Blackhills FC G02 Red B 7 vs.Spokane Sounders G02-C1
 534083  Preston Park  03:00 PM  1 A11 vs A3Eastside FC G02 Blue C 4 vs.SNOHOMISH United Red3

Bracket - Sunday, January 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 534086  North Creek 1  09:00 AM  1 A1 vs A7GS Surf G02 C 2 vs.Spokane Sounders G02-C1
 534087  Regional Athletic Complex  10:00 AM  1 A5 vs A11Blackhills FC G02 Red B 3 vs.Eastside FC G02 Blue C0
 534088  Gig Harbor High School  03:00 PM  1 A8 vs A2Harbor Premier G02 White B 0 vs.PacNW G02 White C0
 534089  Sedro Woolley High School  03:00 PM  1 A9 vs A3Northwest United 8 G02 Red 2 vs.SNOHOMISH United Red1
 534069  Game Farm Park  04:30 PM  W A4 vs A6RVS G02 White 3 vs.Whatcom FC Rangers - GU02 White2

Bracket - Saturday, February 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 534095  Gig Harbor High School  03:00 PM  1 A8 vs A1Harbor Premier G02 White B 3 vs.GS Surf G02 C0
 534097  Hazen High School  04:30 PM  1 A2 vs A11PacNW G02 White C 3 vs.Eastside FC G02 Blue C0

Bracket - Sunday, February 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 534092  Starfire Complex  10:15 AM  11 A2 vs A9PacNW G02 White C 5 vs.Northwest United 8 G02 Red0

Bracket - Saturday, February 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 534075  North Creek 4  12:30 PM  4 A1 vs A5GS Surf G02 C 2 vs.Blackhills FC G02 Red B3
 534123  Preston Park  03:00 PM  2 A11 vs A7Eastside FC G02 Blue C 5 vs.Spokane Sounders G02-C1

Bracket - Sunday, February 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 534062  Phillips 66 Soccer Park  10:00 AM  01 A6 vs A2Whatcom FC Rangers - GU02 White 2 vs.PacNW G02 White C6
 534127  Sedro Woolley High School  03:00 PM  1 A9 vs A8Northwest United 8 G02 Red 0 vs.Harbor Premier G02 White B1
 534091  Preston Park  06:30 PM  1 A11 vs A4Eastside FC G02 Blue C 3 vs.RVS G02 White1

Bracket - Saturday, February 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 534116  Phillips 66 Soccer Park  10:00 AM  02 A6 vs A5Whatcom FC Rangers - GU02 White 1 vs.Blackhills FC G02 Red B3
 534096  North Creek 1  01:00 PM  1 A10 vs A13rsc G2002 Green 1 vs.GS Surf G02 C1

Bracket - Sunday, February 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 534100  Sedro Woolley High School  11:00 AM  1 A9 vs A6Northwest United 8 G02 Red 5 vs.Whatcom FC Rangers - GU02 White1

Bracket - Friday, February 24, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 534125  Snohomish High School  07:00 PM  Stdm A3 vs A1SNOHOMISH United Red 2 vs.GS Surf G02 C4

Bracket - Saturday, February 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 534099  Gig Harbor High School  06:00 PM  1 A8 vs A5Harbor Premier G02 White B 1 vs.Blackhills FC G02 Red B2

Bracket - Sunday, February 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 534068  Snohomish High School  09:00 AM  Stdm A3 vs A2SNOHOMISH United Red 1 vs.PacNW G02 White C3
 534103  Game Farm Park  10:30 AM  Y A4 vs A8RVS G02 White 1 vs.Harbor Premier G02 White B0
 534104  Tumwater HS Stadium  12:00 PM  Stdm A5 vs A9Blackhills FC G02 Red B 3 vs.Northwest United 8 G02 Red1

Bracket - Saturday, March 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 534126  Ingersoll Stadium  01:00 PM  1 A5 vs A4Blackhills FC G02 Red B 1 vs.RVS G02 White1
 534106  Sedro Woolley High School  01:00 PM  1 A9 vs A2Northwest United 8 G02 Red 2 vs.PacNW G02 White C3
 534101  Inglemoor High School  01:30 PM  HS A1 vs A11GS Surf G02 C 0 vs.Eastside FC G02 Blue C3
 534090  Plantes Ferry Soccer Complex  04:00 PM  7 A7 vs A10Spokane Sounders G02-C 2 vs.3rsc G2002 Green1

Bracket - Sunday, March 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 534109  Snohomish High School  12:00 PM  Stdm A3 vs A8SNOHOMISH United Red 1 vs.Harbor Premier G02 White B2
 534110  Plantes Ferry Soccer Complex  12:00 PM  7 A7 vs A2Spokane Sounders G02-C 2 vs.PacNW G02 White C1
 534108  Preston Park  01:00 PM  1 A11 vs A6Eastside FC G02 Blue C 5 vs.Whatcom FC Rangers - GU02 White0
 534111  Sedro Woolley High School  03:00 PM  1 A9 vs A4Northwest United 8 G02 Red 2 vs.RVS G02 White3

Bracket - Friday, March 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 534112  Game Farm Park  07:00 PM  W A4 vs A11RVS G02 White 1 vs.Eastside FC G02 Blue C2
 534124  Starfire Complex  08:00 PM  2 A2 vs A6PacNW G02 White C 6 vs.Whatcom FC Rangers - GU02 White1

Bracket - Saturday, March 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 534107  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  03:15 AM  0 A10 vs A53rsc G2002 Green 0 vs.Blackhills FC G02 Red B4
 534102  Snohomish High School  01:00 PM  Stdm A3 vs A7SNOHOMISH United Red 3 vs.Spokane Sounders G02-C0

Bracket - Sunday, March 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 534113  Woodinville High School  11:00 AM  HS A1 vs A2GS Surf G02 C 0 vs.PacNW G02 White C3
 534117  Sehmel Homestead Park  11:30 AM  1 A8 vs A7Harbor Premier G02 White B 3 vs.Spokane Sounders G02-C0
 534115  Game Farm Park  03:00 PM  W A4 vs A3RVS G02 White 3 vs.SNOHOMISH United Red2

Bracket - Saturday, March 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 534118  Starfire Sports Complex  08:30 AM  2 A2 vs A1PacNW G02 White C 5 vs.GS Surf G02 C0
 534121  Dwight Merkel Sports Complex  12:30 PM  5 A7 vs A8Spokane Sounders G02-C 0 vs.Harbor Premier G02 White B2
 534120  South Sound Stadium  01:00 PM  Stdm A5 vs A6Blackhills FC G02 Red B 3 vs.Whatcom FC Rangers - GU02 White0
 534122  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  01:30 PM  35 A9 vs A10Northwest United 8 G02 Red 1 vs.3rsc G2002 Green1

Bracket - Sunday, March 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 534094  Plantes Ferry Soccer Complex  10:00 AM  6 A7 vs A6Spokane Sounders G02-C 1 vs.Whatcom FC Rangers - GU02 White1
 534074  Plantes Ferry Soccer Complex  02:00 PM  7 A7 vs A11Spokane Sounders G02-C 2 vs.Eastside FC G02 Blue C2

Bracket - Saturday, March 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 534105  Phillips 66 Soccer Park  10:00 AM  01 A6 vs A10Whatcom FC Rangers - GU02 White 0 vs.3rsc G2002 Green0
 534098  Plantes Ferry Soccer Complex  02:00 PM  7 A7 vs A4Spokane Sounders G02-C 0 vs.RVS G02 White3
 534085  Phillips 66 Soccer Park  05:00 PM  01 A6 vs A8Whatcom FC Rangers - GU02 White 1 vs.Harbor Premier G02 White B1

Bracket - Sunday, March 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 534114  Sedro Woolley High School  09:00 AM  1 A10 vs A93rsc G2002 Green 1 vs.Northwest United 8 G02 Red3
 534119  Snohomish High School  12:00 PM  Stdm A3 vs A4SNOHOMISH United Red 5 vs.RVS G02 White5






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.