2016-2017 Regional Club League
Team Schedules - Girls Under 15 Div 2
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://wys-2016rcl.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=ECD5CB18-2D7F-43F3-99D5-B3A29DB1BB89&tournamentguid=6F266974-9C81-4ECA-82EE-A6050F287A9C&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




   Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals For
 A6 : Blackhills FC G02 Black A33013333333333-037 42  49 
 A7 : Harbor Premier G02 Green A13033030133033-026 5  27 
 A8 : Whatcom FC Ra - GU02 Gold31113330313003-025 10  19 
 A3 : FWFC G02 Blue (A)03300030113103-018 -3  28 
 A4 : GS Surf G02 B13300003003130-017 -3  19 
 A1 : Crossfire Premier G02-B11033100103300-016 -3  26 
 A2 : Seattle United G02 Tango B03303030100001-014 -15  14 
 A5 : Eastside FC G02 White B00000130000001-05 -33  9 

Bracket - Sunday, December 11, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 503803  Edmonds Community College  09:15 AM  ECC A4 vs A1GS Surf G02 B 1 vs.Crossfire Premier G02-B1
 503802  Saghalie Middle School  10:00 AM  1 A3 vs A6FWFC G02 Blue (A) 1 vs.Blackhills FC G02 Black A4
 503805  Phillips 66 Soccer Park  12:00 PM  02 A8 vs A5Whatcom FC Ra - GU02 Gold 2 vs.Eastside FC G02 White B0

Bracket - Saturday, December 17, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 503807  Preston Park  01:30 PM  1 A5 vs A4Eastside FC G02 White B 0 vs.GS Surf G02 B5

Bracket - Saturday, January 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 503806  Saghalie Middle School  10:00 AM  1 A3 vs A2FWFC G02 Blue (A) 3 vs.Seattle United G02 Tango B2
 503838  Lynnwood High School  11:45 AM  3 A4 vs A5GS Surf G02 B 3 vs.Eastside FC G02 White B0
 503809  Phillips 66 Soccer Park  12:00 PM  01 A8 vs A1Whatcom FC Ra - GU02 Gold 0 vs.Crossfire Premier G02-B0

Bracket - Sunday, January 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 503813  Phillips 66 Soccer Park  12:00 PM  01 A8 vs A7Whatcom FC Ra - GU02 Gold 2 vs.Harbor Premier G02 Green A2
 503812  Ingersoll Stadium  02:00 PM  1 A6 vs A5Blackhills FC G02 Black A 6 vs.Eastside FC G02 White B0
 503811  Lynnwood High School  02:30 PM  3 A4 vs A3GS Surf G02 B 0 vs.FWFC G02 Blue (A)1
 503810  Shoreline Center  03:15 PM  B A2 vs A1Seattle United G02 Tango B 3 vs.Crossfire Premier G02-B2

Bracket - Sunday, January 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 503808  Gig Harbor High School  09:15 AM  1 A7 vs A6Harbor Premier G02 Green A 2 vs.Blackhills FC G02 Black A1

Bracket - Saturday, January 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 503800  Gig Harbor High School  09:30 AM  1 A7 vs A1Harbor Premier G02 Green A 2 vs.Crossfire Premier G02-B4

Bracket - Sunday, January 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 503814  Marymoor Park  11:00 AM  6 A1 vs A3Crossfire Premier G02-B 4 vs.FWFC G02 Blue (A)3
 503817  Ingersoll Stadium  02:00 PM  1 A6 vs A8Blackhills FC G02 Black A 0 vs.Whatcom FC Ra - GU02 Gold0
 503815  Loyal Heights  02:30 PM  1 A2 vs A4Seattle United G02 Tango B 1 vs.GS Surf G02 B0
 503816  Preston Park  03:00 PM  2 A5 vs A7Eastside FC G02 White B 0 vs.Harbor Premier G02 Green A2

Bracket - Sunday, January 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 503821  Gig Harbor High School  09:00 AM  1 A7 vs A3Harbor Premier G02 Green A 3 vs.FWFC G02 Blue (A)1
 503819  Meadowdale High School  09:30 AM  1 A4 vs A8GS Surf G02 B 0 vs.Whatcom FC Ra - GU02 Gold1
 503820  Regional Athletic Complex  12:00 PM  1 A6 vs A2Blackhills FC G02 Black A 2 vs.Seattle United G02 Tango B0
 503818  Grasslawn Park  02:00 PM  GL2 A1 vs A5Crossfire Premier G02-B 1 vs.Eastside FC G02 White B1

Bracket - Saturday, February 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 503823  Regional Athletic Complex  10:15 AM  1 A6 vs A4Blackhills FC G02 Black A 4 vs.GS Surf G02 B0
 503822  Preston Park  11:00 AM  2 A5 vs A3Eastside FC G02 White B 2 vs.FWFC G02 Blue (A)1

Bracket - Sunday, February 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 503824  Preston Park  09:00 AM  1 A5 vs A2Eastside FC G02 White B 0 vs.Seattle United G02 Tango B1
 503826  Gig Harbor High School  09:00 AM  1 A7 vs A4Harbor Premier G02 Green A 1 vs.GS Surf G02 B2
 503825  Ingersoll Stadium  10:00 AM  1 A6 vs A1Blackhills FC G02 Black A 3 vs.Crossfire Premier G02-B1

Bracket - Saturday, February 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 503847  Whatcom Community College  11:00 AM  1 A8 vs A4Whatcom FC Ra - GU02 Gold 2 vs.GS Surf G02 B1

Bracket - Sunday, February 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 503831  Lynnwood High School  09:30 AM  1 A4 vs A6GS Surf G02 B 0 vs.Blackhills FC G02 Black A4
 503830  Saghalie Middle School  10:00 AM  1 A3 vs A5FWFC G02 Blue (A) 7 vs.Eastside FC G02 White B3
 503829  Shoreline Center  02:15 PM  A A2 vs A8Seattle United G02 Tango B 0 vs.Whatcom FC Ra - GU02 Gold2

Bracket - Saturday, February 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 503801  Phillips 66 Soccer Park  12:00 PM  01 A8 vs A2Whatcom FC Ra - GU02 Gold 0 vs.Seattle United G02 Tango B1

Bracket - Sunday, February 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 503827  Phillips 66 Soccer Park  12:00 PM  01 A8 vs A3Whatcom FC Ra - GU02 Gold 2 vs.FWFC G02 Blue (A)0

Bracket - Saturday, February 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 503804  Gig Harbor High School  10:45 AM  1 A7 vs A2Harbor Premier G02 Green A 3 vs.Seattle United G02 Tango B2
 503854  Saghalie Middle School  01:00 PM  1 A3 vs A8FWFC G02 Blue (A) 1 vs.Whatcom FC Ra - GU02 Gold1

Bracket - Sunday, February 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 503833  Garfield HS  09:00 AM  1 A2 vs A3Seattle United G02 Tango B 1 vs.FWFC G02 Blue (A)1
 503834  Preston Park  11:00 AM  2 A5 vs A8Eastside FC G02 White B 1 vs.Whatcom FC Ra - GU02 Gold4
 503835  Tumwater HS Stadium  02:00 PM  Stdm A6 vs A7Blackhills FC G02 Black A 4 vs.Harbor Premier G02 Green A0
 503832  Redmond High School  07:00 PM  HS A1 vs A4Crossfire Premier G02-B 2 vs.GS Surf G02 B3

Bracket - Saturday, March 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 503828  Marymoor Park  06:30 PM  4B A1 vs A7Crossfire Premier G02-B 2 vs.Harbor Premier G02 Green A2

Bracket - Sunday, March 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 503837  Saghalie Middle School  10:00 AM  1 A3 vs A1FWFC G02 Blue (A) 2 vs.Crossfire Premier G02-B1
 503836  Ballard High School  02:00 PM  BHS A2 vs A7Seattle United G02 Tango B 0 vs.Harbor Premier G02 Green A3
 503839  Phillips 66 Soccer Park  02:00 PM  02 A8 vs A6Whatcom FC Ra - GU02 Gold 0 vs.Blackhills FC G02 Black A2

Bracket - Sunday, March 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 503841  Saghalie Middle School  10:00 AM  1 A3 vs A4FWFC G02 Blue (A) 2 vs.GS Surf G02 B2
 503843  Gig Harbor High School  12:00 PM  1 A7 vs A8Harbor Premier G02 Green A 1 vs.Whatcom FC Ra - GU02 Gold0
 503842  Preston Park  03:00 PM  1 A5 vs A6Eastside FC G02 White B 0 vs.Blackhills FC G02 Black A5
 503840  Redmond High School  07:00 PM  HS A1 vs A2Crossfire Premier G02-B 5 vs.Seattle United G02 Tango B2

Bracket - Saturday, March 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 503850  South Sound Stadium  11:00 AM  Stdm A6 vs A3Blackhills FC G02 Black A 5 vs.FWFC G02 Blue (A)2

Bracket - Sunday, March 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 503845  Saghalie Middle School  12:00 PM  1 A3 vs A7FWFC G02 Blue (A) 3 vs.Harbor Premier G02 Green A1
 503844  Jefferson  03:00 PM  1 A2 vs A6Seattle United G02 Tango B 0 vs.Blackhills FC G02 Black A6

Bracket - Thursday, March 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 503846  Preston Park  07:30 PM  1 A5 vs A1Eastside FC G02 White B 1 vs.Crossfire Premier G02-B2

Bracket - Saturday, March 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 503851  Gig Harbor High School  11:00 AM  1 A7 vs A5Harbor Premier G02 Green A 3 vs.Eastside FC G02 White B1
 503848  Marymoor Park  01:00 PM  3 A1 vs A8Crossfire Premier G02-B 0 vs.Whatcom FC Ra - GU02 Gold3
 503849  Lynnwood High School  04:00 PM  3 A4 vs A2GS Surf G02 B 2 vs.Seattle United G02 Tango B1

Bracket - Sunday, March 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 503853  Jefferson  10:30 AM  1 A2 vs A5Seattle United G02 Tango B 0 vs.Eastside FC G02 White B0
 503855  Lynnwood High School  11:15 AM  3 A4 vs A7GS Surf G02 B 0 vs.Harbor Premier G02 Green A2
 503852  Marymoor Park  03:00 PM  3 A1 vs A6Crossfire Premier G02-B 1 vs.Blackhills FC G02 Black A3






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.