2016-2017 Regional Club League
Team Schedules - Winter Girls Under 14 Div 1
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://wys-2016rcl.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=E7E339D6-AEDD-4AF5-BA1A-E8EE97FBD9E4&tournamentguid=6F266974-9C81-4ECA-82EE-A6050F287A9C&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




   Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals For
 A2 : Eastside FC G03 Red A3333333-021 10  16 
 A1 : GS Surf G03 A3013333-016 11  12 
 A4 : PacNW G03 Maroon A3310333-016 10  16 
 A6 : Seattle United G03 Copa A0003333-012 6  17 
 A7 : GS Surf G03 B0303030-09 -3  5 
 A5 : Crossfire Premier G03 A0003300-06 -7  5 
 A3 : 3RSC G2003 Black0000030-03 -11  6 
 A8 : Whatcom FC Rangers - GU03 Gold0000000-00 -16  1 

Bracket - Saturday, January 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 609490  Whatcom Community College  10:00 AM  1 A8 vs A1Whatcom FC Rangers - GU03 Gold 0 vs.GS Surf G03 A1
 609488  Renton Memorial Stadium  12:30 PM  1 A4 vs A5PacNW G03 Maroon A 2 vs.Crossfire Premier G03 A0
 609489  Wilburton Park  01:30 PM  1 A2 vs A7Eastside FC G03 Red A 3 vs.GS Surf G03 B1

Bracket - Saturday, January 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 609493  Genesee Park and Playfield  09:00 AM  Up A6 vs A4Seattle United G03 Copa A 2 vs.PacNW G03 Maroon A4
 609513  Starfire Complex  12:00 PM  2 A2 vs A1Eastside FC G03 Red A 1 vs.GS Surf G03 A0

Bracket - Saturday, February 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 609507  Valley RidgePark  12:00 AM  1 A4 vs A1PacNW G03 Maroon A 0 vs.GS Surf G03 A0
 609510  Valley RidgePark  10:30 AM  1 A6 vs A2Seattle United G03 Copa A 2 vs.Eastside FC G03 Red A3
 609495  Edmonds Woodway High School  02:15 PM  1 A7 vs A5GS Surf G03 B 1 vs.Crossfire Premier G03 A0

Bracket - Sunday, February 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 609496  Valley View MS  12:00 AM  1 A6 vs A1Seattle United G03 Copa A 0 vs.GS Surf G03 A2
 609506  Starfire Sports Complex  04:00 PM  2 A4 vs A2PacNW G03 Maroon A 3 vs.Eastside FC G03 Red A4

Bracket - Friday, February 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 609500  Preston Park  05:30 PM  2 A2 vs A5Eastside FC G03 Red A 1 vs.Crossfire Premier G03 A0

Bracket - Saturday, February 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 609499  North Creek 1  01:00 PM  1 A1 vs A7GS Surf G03 A 2 vs.GS Surf G03 B0
 609502  Phillips 66 Soccer Park  04:00 PM  01 A8 vs A6Whatcom FC Rangers - GU03 Gold 0 vs.Seattle United G03 Copa A2

Bracket - Sunday, February 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 609494  Lynnwood High School  01:00 PM  3 A7 vs A3GS Surf G03 B 1 vs.3RSC G2003 Black0
 609492  Civic Field Stadium  02:00 PM  Stdm A8 vs A2Whatcom FC Rangers - GU03 Gold 0 vs.Eastside FC G03 Red A2

Bracket - Saturday, February 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 609487  Lampson Std.  11:45 AM  1 A3 vs A63RSC G2003 Black 1 vs.Seattle United G03 Copa A6

Bracket - Saturday, February 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 609504  Hartman Park  01:00 PM  1 A5 vs A8Crossfire Premier G03 A 2 vs.Whatcom FC Rangers - GU03 Gold0
 609505  Interbay Stadium  02:00 PM  Stdm A6 vs A7Seattle United G03 Copa A 1 vs.GS Surf G03 B0

Bracket - Sunday, February 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 609501  Chiawana HS  02:45 PM  1 A3 vs A43RSC G2003 Black 0 vs.PacNW G03 Maroon A2

Bracket - Saturday, March 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 609509  Lynnwood High School  02:15 PM  3 A7 vs A8GS Surf G03 B 2 vs.Whatcom FC Rangers - GU03 Gold1
 609508  Marymoor Park  02:30 PM  4B A5 vs A3Crossfire Premier G03 A 2 vs.3RSC G2003 Black1

Bracket - Sunday, March 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 609503  Woodinville High School  01:00 PM  HS A1 vs A3GS Surf G03 A 4 vs.3RSC G2003 Black0
 609497  Civic Field Stadium  02:00 PM  Stdm A8 vs A4Whatcom FC Rangers - GU03 Gold 0 vs.PacNW G03 Maroon A4

Bracket - Saturday, March 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 609511  Starfire Sports Complex  09:00 AM  3 A4 vs A7PacNW G03 Maroon A 1 vs.GS Surf G03 B0
 609514  Grasslawn Park  11:00 AM  GL2 A5 vs A6Crossfire Premier G03 A 1 vs.Seattle United G03 Copa A4
 609512  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  01:30 PM  30 A3 vs A83RSC G2003 Black 4 vs.Whatcom FC Rangers - GU03 Gold0

Bracket - Sunday, March 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 609491  Woodinville High School  09:30 AM  HS A1 vs A5GS Surf G03 A 3 vs.Crossfire Premier G03 A0
 609498  Preston Park  02:30 PM  2 A2 vs A3Eastside FC G03 Red A 2 vs.3RSC G2003 Black0






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.