2016-2017 Regional Club League
Team Schedules - Girls Under 18 Div 1
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://wys-2016rcl.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=D4D34080-C3A4-43BD-B9F1-D85B549DC35D&tournamentguid=6F266974-9C81-4ECA-82EE-A6050F287A9C&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




   Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals For
 A8 : PacNW G99 Maroon A33 333 33331 -028 26  31 
 A2 : Spokane Sounders G99-A0 3 113333333-026 32  40 
 A6 : Eastside FC G99 White B1131333100330-022 9  14 
 A1 : Washington Rush G99 A333 3113031 x-021 8  11 
 A5 : WPFC G99 Black B133003000333x-019 4  27 
 A10 : Kent United G99 Green A0000330300303-015 -7  15 
 A3 : Seattle United G99 Copa A101303000010x-09 -6  12 
 A7 : GS Surf G99 B000000033000x-06 -28  10 
 A9 : 3rsc G1999/2000 Green00010 001000x-02 -38  1 

Bracket - Sunday, December 04, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 504276  Shoreline Center  01:00 PM  A A3 vs A6Seattle United G99 Copa A 0 vs.Eastside FC G99 White B0

Bracket - Sunday, December 11, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 504281  Edmonds Community College  06:00 PM  ECC A7 vs A8GS Surf G99 B 2 vs.PacNW G99 Maroon A6

Bracket - Saturday, January 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 504280  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  2 A5 vs A6WPFC G99 Black B 1 vs.Eastside FC G99 White B1

Bracket - Sunday, January 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 504283  Shoreline Center  12:30 PM  A A3 vs A1Seattle United G99 Copa A 0 vs.Washington Rush G99 A1
 504286  Petrovitsky Park  03:00 PM  1 A10 vs A6Kent United G99 Green A 0 vs.Eastside FC G99 White B1
 504285  Lynnwood High School  04:15 PM  3 A7 vs A5GS Surf G99 B 0 vs.WPFC G99 Black B4

Bracket - Sunday, January 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 504289  WPFC Soccer Complex  12:30 PM  2 A5 vs A2WPFC G99 Black B 2 vs.Spokane Sounders G99-A1
 504290  Preston Park  01:00 PM  1 A6 vs A3Eastside FC G99 White B 0 vs.Seattle United G99 Copa A0
 504292  Petrovitsky Park  05:00 PM  2 A8 vs A10PacNW G99 Maroon A 3 vs.Kent United G99 Green A0

Bracket - Saturday, January 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 504293  Archbishop Murphy High School  10:45 AM  stdm A1 vs A5Washington Rush G99 A 4 vs.WPFC G99 Black B2
 504296  Preston Park  11:00 AM  1 A6 vs A9Eastside FC G99 White B 5 vs.3rsc G1999/2000 Green0
 504295  Roosevelt HS  12:00 PM  1 A3 vs A7Seattle United G99 Copa A 3 vs.GS Surf G99 B1
 504294  Dwight Merkel Sports Complex  02:30 PM  6 A2 vs A8Spokane Sounders G99-A   vs.PacNW G99 Maroon A 

Bracket - Sunday, January 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 504298  Petrovitsky Park  03:00 PM  2 A10 vs A1Kent United G99 Green A 0 vs.Washington Rush G99 A1
 504339  Dwight Merkel Sports Complex  04:00 PM  5 A2 vs A9Spokane Sounders G99-A 5 vs.3rsc G1999/2000 Green0
 504301  Edmonds Community College  06:00 PM  ECC A7 vs A6GS Surf G99 B 0 vs.Eastside FC G99 White B2

Bracket - Saturday, February 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 504300  Hazen High School  09:00 AM  1 A8 vs A3PacNW G99 Maroon A 1 vs.Seattle United G99 Copa A0

Bracket - Sunday, February 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 504305  Preston Park  09:00 AM  2 A6 vs A5Eastside FC G99 White B 1 vs.WPFC G99 Black B0
 504306  Hazen High School  11:15 AM  1 A8 vs A7PacNW G99 Maroon A 7 vs.GS Surf G99 B0
 504303  Dwight Merkel Sports Complex  12:30 PM  5 A2 vs A1Spokane Sounders G99-A   vs.Washington Rush G99 A 

Bracket - Sunday, February 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 504311  Genesee Park and Playfield  09:00 AM  Low A3 vs A10Seattle United G99 Copa A 2 vs.Kent United G99 Green A0
 504308  North Creek 4  09:00 AM  4 A7 vs A1GS Surf G99 B 0 vs.Washington Rush G99 A2
 504310  Preston Park  01:00 PM  2 A6 vs A2Eastside FC G99 White B 1 vs.Spokane Sounders G99-A1

Bracket - Saturday, February 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 504287  Starfire Sports Complex  03:00 PM  2 A8 vs A9PacNW G99 Maroon A 4 vs.3rsc G1999/2000 Green0

Bracket - Sunday, February 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 504314  Kasch Park Sports Complex  12:30 PM  3 A1 vs A9Washington Rush G99 A 0 vs.3rsc G1999/2000 Green0
 504317  Petrovitsky Park  01:00 PM  1 A10 vs A7Kent United G99 Green A 4 vs.GS Surf G99 B1

Bracket - Monday, February 20, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 504307  Petrovitsky Park  12:00 PM  1 A10 vs A9Kent United G99 Green A 4 vs.3rsc G1999/2000 Green0

Bracket - Saturday, February 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 504278  Kasch Park Sports Complex  05:00 PM  3 A1 vs A2Washington Rush G99 A 0 vs.Spokane Sounders G99-A0
 504318  Preston Park  06:00 PM  2 A6 vs A7Eastside FC G99 White B 0 vs.GS Surf G99 B1

Bracket - Sunday, February 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 504323  Garfield HS  11:00 AM  1 A3 vs A2Seattle United G99 Copa A 0 vs.Spokane Sounders G99-A2
 504320  WPFC Soccer Complex  12:30 PM  4 A5 vs A10WPFC G99 Black B 4 vs.Kent United G99 Green A0
 504319  Chiawana HS  12:45 PM  1 A9 vs A83rsc G1999/2000 Green   vs.PacNW G99 Maroon A 
 504321  Preston Park  07:00 PM  1 A6 vs A1Eastside FC G99 White B 0 vs.Washington Rush G99 A1

Bracket - Saturday, March 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 504316  Plantes Ferry Soccer Complex  12:30 AM  1 A2 vs A5Spokane Sounders G99-A 7 vs.WPFC G99 Black B1
 504313  Kellogg MS  01:45 PM  1 A3 vs A8Seattle United G99 Copa A 1 vs.PacNW G99 Maroon A3
 504291  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  03:00 PM  33 A9 vs A73rsc G1999/2000 Green 0 vs.GS Surf G99 B3
 504337  152nd Street Complex  04:00 PM  1 A1 vs A6Washington Rush G99 A 0 vs.Eastside FC G99 White B1

Bracket - Sunday, March 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 504326  Plantes Ferry Soccer Complex  10:00 AM  6 A2 vs A7Spokane Sounders G99-A 3 vs.GS Surf G99 B0
 504342  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  01:00 PM  39 A9 vs A63rsc G1999/2000 Green 0 vs.Eastside FC G99 White B2
 504325  Petrovitsky Park  03:00 PM  2 A10 vs A3Kent United G99 Green A 2 vs.Seattle United G99 Copa A1

Bracket - Monday, March 06, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 504335  WPFC Soccer Complex  08:00 PM  3 A5 vs A8WPFC G99 Black B 0 vs.PacNW G99 Maroon A2

Bracket - Friday, March 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 504341  Preston Park  07:00 PM  1 A6 vs A8Eastside FC G99 White B 0 vs.PacNW G99 Maroon A1

Bracket - Saturday, March 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 504327  Starfire Sports Complex  09:00 AM  2 A8 vs A5PacNW G99 Maroon A 4 vs.WPFC G99 Black B2
 504329  Plantes Ferry Soccer Complex  01:30 PM  9 A2 vs A3Spokane Sounders G99-A 4 vs.Seattle United G99 Copa A2
 504328  Archbishop Murphy High School  04:15 PM  stdm A1 vs A10Washington Rush G99 A 2 vs.Kent United G99 Green A0

Bracket - Sunday, March 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 504333  Archbishop Murphy High School  10:50 AM  stdm A1 vs A8Washington Rush G99 A 0 vs.PacNW G99 Maroon A0
 504332  Petrovitsky Park  01:00 PM  1 A10 vs A2Kent United G99 Green A 0 vs.Spokane Sounders G99-A3
 504331  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  03:10 PM  31 A9 vs A33rsc G1999/2000 Green 1 vs.Seattle United G99 Copa A1

Bracket - Saturday, March 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 504309  WPFC Soccer Complex  03:00 AM  3 A5 vs A9WPFC G99 Black B 4 vs.3rsc G1999/2000 Green0
 504336  Lynnwood High School  04:00 PM  3 A7 vs A10GS Surf G99 B 0 vs.Kent United G99 Green A2

Bracket - Sunday, March 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 504340  Petrovitsky Park  03:00 PM  1 A10 vs A5Kent United G99 Green A 1 vs.WPFC G99 Black B4

Bracket - Saturday, March 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 504299  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  11:00 AM  7 A9 vs A23rsc G1999/2000 Green 0 vs.Spokane Sounders G99-A9

Bracket - Sunday, March 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 504343  Starfire Sports Complex  09:00 AM  2 A8 vs A1PacNW G99 Maroon A   vs.Washington Rush G99 A 
 504345  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  4 A5 vs A3WPFC G99 Black B 3 vs.Seattle United G99 Copa A2
 504344  Lynnwood High School  01:00 PM  3 A7 vs A2GS Surf G99 B 2 vs.Spokane Sounders G99-A5
 504282  Columbia Basin College  02:00 PM  1 A9 vs A103rsc G1999/2000 Green 0 vs.Kent United G99 Green A2






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.