2016-2017 Regional Club League
Team Schedules - Winter Girls Under 14 Div 2
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://wys-2016rcl.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=71980FA5-84F1-4884-ACA9-DE5590A05DFB&tournamentguid=6F266974-9C81-4ECA-82EE-A6050F287A9C&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




   Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals For
 A6 : WPFC G03 Black B3303313-016 8  12 
 A1 : Washington Rush G03 A3303013-013 6  10 
 A8 : Seattle United G03 Tango B0331033-013 3  8 
 A7 : Spokane Sounders G03-A3000333-012 4  15 
 A5 : Harbor Premier G03 Green A3033100-010 -5  7 
 A3 : PacNW G03 Blue B0133100-08 -5  5 
 A4 : SNOHOMISH UNITED BLACK A0010300-04 -6  7 
 A2 : FWFC G03 Blue (A)0300010-04 -5  4 

Bracket - Saturday, January 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610357  Nathan Hale Stadium  09:30 AM  Stad A8 vs A1Seattle United G03 Tango B 0 vs.Washington Rush G03 A1
 610356  Saghalie Middle School  01:00 PM  1 A2 vs A7FWFC G03 Blue (A) 0 vs.Spokane Sounders G03-A2
 610355  Glacier Peak High School  02:00 PM  Stdm A4 vs A5SNOHOMISH UNITED BLACK A 0 vs.Harbor Premier G03 Green A1

Bracket - Sunday, January 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610372  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  2 A6 vs A7WPFC G03 Black B 3 vs.Spokane Sounders G03-A1

Bracket - Saturday, January 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610358  Archbishop Murphy High School  09:00 AM  stdm A1 vs A5Washington Rush G03 A 5 vs.Harbor Premier G03 Green A0
 610364  Genesee Park and Playfield  03:00 PM  Low A8 vs A4Seattle United G03 Tango B 2 vs.SNOHOMISH UNITED BLACK A0

Bracket - Saturday, February 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610365  Sacajawea Middle School  11:00 AM  1 A2 vs A3FWFC G03 Blue (A) 3 vs.PacNW G03 Blue B0
 610362  Dwight Merkel Sports Complex  03:00 PM  5 A7 vs A5Spokane Sounders G03-A 1 vs.Harbor Premier G03 Green A2
 610363  WPFC Soccer Complex  06:00 PM  4 A6 vs A1WPFC G03 Black B 2 vs.Washington Rush G03 A0

Bracket - Saturday, February 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610368  Petrovitsky Park  09:00 AM  2 A3 vs A4PacNW G03 Blue B 2 vs.SNOHOMISH UNITED BLACK A2
 610367  Saghalie Middle School  11:00 AM  1 A2 vs A5FWFC G03 Blue (A) 0 vs.Harbor Premier G03 Green A2
 610369  Shoreline Center  12:45 PM  A A8 vs A6Seattle United G03 Tango B 1 vs.WPFC G03 Black B0
 610366  Kasch Park Sports Complex  01:00 PM  2 A1 vs A7Washington Rush G03 A 2 vs.Spokane Sounders G03-A0

Bracket - Sunday, February 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610378  Snohomish High School  10:30 AM  1 A4 vs A7SNOHOMISH UNITED BLACK A 3 vs.Spokane Sounders G03-A5

Bracket - Saturday, February 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610371  Gig Harbor High School  12:45 PM  1 A5 vs A8Harbor Premier G03 Green A 1 vs.Seattle United G03 Tango B1
 610370  Kasch Park Sports Complex  01:00 PM  2 A1 vs A3Washington Rush G03 A 0 vs.PacNW G03 Blue B1
 610373  Snohomish High School  02:00 PM  1 A4 vs A2SNOHOMISH UNITED BLACK A 1 vs.FWFC G03 Blue (A)0

Bracket - Sunday, February 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610360  WPFC Soccer Complex  10:45 AM  2 A6 vs A4WPFC G03 Black B 2 vs.SNOHOMISH UNITED BLACK A1

Bracket - Saturday, March 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610375  Sehmel Homestead Park  09:00 AM  1 A5 vs A3Harbor Premier G03 Green A 0 vs.PacNW G03 Blue B2
 610377  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  2 A6 vs A2WPFC G03 Black B 2 vs.FWFC G03 Blue (A)0
 610376  Plantes Ferry Soccer Complex  12:00 PM  6 A7 vs A8Spokane Sounders G03-A 3 vs.Seattle United G03 Tango B1

Bracket - Sunday, March 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610354  Starfire Sports Complex  02:30 PM  3 A3 vs A6PacNW G03 Blue B 0 vs.WPFC G03 Black B0

Bracket - Friday, March 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610379  Starfire Complex  08:00 PM  4 A3 vs A8PacNW G03 Blue B 0 vs.Seattle United G03 Tango B2

Bracket - Saturday, March 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610380  Sacajawea Middle School  09:00 AM  1 A2 vs A1FWFC G03 Blue (A) 1 vs.Washington Rush G03 A1

Bracket - Sunday, March 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610359  Garfield HS  10:30 AM  1 A8 vs A2Seattle United G03 Tango B 1 vs.FWFC G03 Blue (A)0
 610361  Plantes Ferry Soccer Complex  03:00 PM  6 A7 vs A3Spokane Sounders G03-A 3 vs.PacNW G03 Blue B0
 610374  Kasch Park Sports Complex  06:15 PM  3 A4 vs A1SNOHOMISH UNITED BLACK A 0 vs.Washington Rush G03 A1

Bracket - Sunday, March 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610381  Gig Harbor High School  09:00 AM  1 A5 vs A6Harbor Premier G03 Green A 1 vs.WPFC G03 Black B3






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.