2016-2017 Regional Club League
Team Schedules - Girls Under 15 8th G Fall
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://wys-2016rcl.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=4061168D-CD69-4FB4-8282-49F88540589B&tournamentguid=6F266974-9C81-4ECA-82EE-A6050F287A9C&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A B      




   Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals For
 A4 : Washington Rush 8 G023333330-018 32  36 
 A1 : Northwest United 8 G02 Black3130333-016 26  29 
 A7331333 -016 25  27 
 A5 : Spokane Sounders 8 G02033300 -09 -5  13 
 A8 : Eastside FC G02 White B030300 -06 3  11 
 A3 : Snohomish United 8 G023010 0 -04 -19  7 
 A2 : GS Surf 8 G020010 00-01 -27  4 
 A6 : Northwest United 8 G02 Red000 00 -00 -35  2 

   Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  7  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals For
 B7 : Crossfire Premier 8 G023331333-019 15  16 
 B8 : Eastside FC G02 Red A331301 -011 8  11 
 B1 : WPFC 8 G02031 313-011 3  10 
 B4 : Kent United 8 G023113003-011 6  13 
 B5 : 3RSC 8 G0210 33  -07 2  7 
 B2 : Blackhills FC 8 G02003310 -07 0  9 
 B3 : PacNW 8 G02 Gold3000010-04 -11  10 
 B6 : Harbor Premier 8 G020000000-00 -23  3 

Bracket - Saturday, September 17, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 476951  Starfire Sports Complex  12:00 PM  2 B3 vs B6PacNW 8 G02 Gold 4 vs.Harbor Premier 8 G021

Bracket - Sunday, September 18, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 476926  Preston Park  09:00 AM  2 A8 vs A1Eastside FC G02 White B 0 vs.Northwest United 8 G02 Black4
 476925  Meadowdale High School  11:00 AM  1 A2 vs A7GS Surf 8 G02 1 vs.A76
 476953  Capital Soccer Fields (Blackhills Comm Soccer Co)  11:30 AM  10 B2 vs B7Blackhills FC 8 G02 0 vs.Crossfire Premier 8 G022
 476954  Preston Park  12:00 PM  2 B8 vs B1Eastside FC G02 Red A 3 vs.WPFC 8 G021
 476923  Stocker Fields  01:00 PM  7 A3 vs A6Snohomish United 8 G02 6 vs.Northwest United 8 G02 Red2

Bracket - Saturday, September 24, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 476928  Preston Park  09:00 AM  1 A8 vs A2Eastside FC G02 White B 3 vs.GS Surf 8 G021

Bracket - Sunday, September 25, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 476956  Preston Park  12:30 PM  2 B8 vs B2Eastside FC G02 Red A 3 vs.Blackhills FC 8 G020
 476957  Gig Harbor High School  12:45 PM  1 B6 vs B4Harbor Premier 8 G02 0 vs.Kent United 8 G027
 476930  Addams (Summit)  01:15 PM  2 NS A7 vs A3A7 8 vs.Snohomish United 8 G020
 476929  Skagit River Park  03:00 PM  3 A6 vs A4Northwest United 8 G02 Red 0 vs.Washington Rush 8 G0210
 476958  Marymoor Park  05:00 PM  3 B7 vs B3Crossfire Premier 8 G02 6 vs.PacNW 8 G02 Gold0

Bracket - Saturday, October 01, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 476952  Petrovitsky Park  05:00 PM  2 B4 vs B5Kent United 8 G02 0 vs.3RSC 8 G020

Bracket - Sunday, October 02, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 476959  Hartman Park  08:30 AM  1 B7 vs B5Crossfire Premier 8 G02 2 vs.3RSC 8 G020
 476960  Gig Harbor High School  09:00 AM  1 B6 vs B1Harbor Premier 8 G02 0 vs.WPFC 8 G022
 476934  Lynnwood High School  09:30 AM  3 A2 vs A3GS Surf 8 G02 1 vs.Snohomish United 8 G021
 476961  Preston Park  10:30 AM  1 B8 vs B4Eastside FC G02 Red A 1 vs.Kent United 8 G021
 476962  Capital Soccer Fields (Blackhills Comm Soccer Co)  12:00 PM  01 B2 vs B3Blackhills FC 8 G02 3 vs.PacNW 8 G02 Gold1
 476933  Preston Park  02:30 PM  1 A8 vs A4Eastside FC G02 White B 0 vs.Washington Rush 8 G021

Bracket - Saturday, October 08, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 476924  Lincoln Field (Everett HS)  04:00 PM  1 A4 vs A5Washington Rush 8 G02 4 vs.Spokane Sounders 8 G021

Bracket - Sunday, October 09, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 476935  Mount Vernon High School  11:00 AM  1 A1 vs A7Northwest United 8 G02 Black 1 vs.A71
 476963  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  4 B1 vs B7WPFC 8 G02 0 vs.Crossfire Premier 8 G020
 476965  Starfire Sports Complex  11:30 AM  2 B3 vs B4PacNW 8 G02 Gold 3 vs.Kent United 8 G024
 476936  Leota Junior High School  01:00 PM  1 A2 vs A5GS Surf 8 G02 1 vs.Spokane Sounders 8 G025
 476937  Stocker Fields  02:00 PM  4 A3 vs A4Snohomish United 8 G02 0 vs.Washington Rush 8 G0210
 476966  Preston Park  04:00 PM  1 B8 vs B6Eastside FC G02 Red A 4 vs.Harbor Premier 8 G020
 476938  Preston Park  06:30 PM  2 A8 vs A6Eastside FC G02 White B 8 vs.Northwest United 8 G02 Red0

Bracket - Saturday, October 15, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 476955  WPFC Soccer Complex  01:30 PM  2a B1 vs B5WPFC 8 G02   vs.3RSC 8 G02 

Bracket - Sunday, October 16, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 476940  Plantes Ferry Soccer Complex  01:30 PM  8 A5 vs A8Spokane Sounders 8 G02 0F vs.Eastside FC G02 White B
Forfeited Game
0

Bracket - Saturday, October 22, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 476946  Skagit River Park  03:00 PM  4 A6 vs A2Northwest United 8 G02 Red   vs.GS Surf 8 G02 

Bracket - Sunday, October 23, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 476973  Hartman Park  09:00 AM  1 B7 vs B8Crossfire Premier 8 G02 1 vs.Eastside FC G02 Red A0
 476942  Kasch Park Sports Complex  10:45 AM  3 A4 vs A2Washington Rush 8 G02 9 vs.GS Surf 8 G020
 476972  Rd. 36  11:15 AM  3 B5 vs B33RSC 8 G02 4 vs.PacNW 8 G02 Gold1
 476945  Jefferson  02:15 PM  1 A7 vs A8A7 2 vs.Eastside FC G02 White B0
 476974  Gig Harbor High School  03:00 PM  1 B6 vs B2Harbor Premier 8 G02 0 vs.Blackhills FC 8 G023
 476932  Skagit River Park  04:30 PM  3 A6 vs A1Northwest United 8 G02 Red 0 vs.Northwest United 8 G02 Black6
 476971  Petrovitsky Park  05:00 PM  1 B4 vs B1Kent United 8 G02 0 vs.WPFC 8 G021

Bracket - Saturday, October 29, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 476943  Kasch Park Sports Complex  06:00 PM  2 A4 vs A1Washington Rush 8 G02 2 vs.Northwest United 8 G02 Black0

Bracket - Sunday, October 30, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 476950  Dwight Merkel Sports Complex  10:00 AM  3 A5 vs A6Spokane Sounders 8 G02 7 vs.Northwest United 8 G02 Red0
 476947  Kasch Park Sports Complex  10:45 AM  2 A4 vs A7Washington Rush 8 G02 0 vs.A73
 476949  Meadowdale High School  11:00 AM  1 A2 vs A1GS Surf 8 G02 0 vs.Northwest United 8 G02 Black7
 476977  Capital Soccer Fields (Blackhills Comm Soccer Co)  12:00 PM  10 B2 vs B1Blackhills FC 8 G02 3 vs.WPFC 8 G023
 476976  TBD   --    --  B3 vs B8PacNW 8 G02 Gold 0 vs.Eastside FC G02 Red A0
 476978  Rd. 36  01:15 PM  4 B5 vs B63RSC 8 G02 3 vs.Harbor Premier 8 G022
 476948  Centennial MS  03:00 PM  1 A3 vs A8Snohomish United 8 G02   vs.Eastside FC G02 White B 
 476975  Petrovitsky Park  03:00 PM  2 B4 vs B7Kent United 8 G02 1 vs.Crossfire Premier 8 G022

Bracket - Friday, November 04, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 476967  WPFC Soccer Complex  08:30 PM  1 B1 vs B3WPFC 8 G02 3 vs.PacNW 8 G02 Gold1

Bracket - Saturday, November 05, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 476927  Skagit River Park  01:00 PM  4 A1 vs A5Northwest United 8 G02 Black 6 vs.Spokane Sounders 8 G020
 476970  Petrovitsky Park  05:00 PM  2 B4 vs B2Kent United 8 G02 0F vs.Blackhills FC 8 G02
Forfeited Game
0

Bracket - Sunday, November 06, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 476964  Pioneer Park  12:00 AM  1 B2 vs B5Blackhills FC 8 G02   vs.3RSC 8 G02 
 476931  Shorewood  12:15 PM  1 A7 vs A5A7 7 vs.Spokane Sounders 8 G020
 476969  Peninsula High School  12:30 PM  1 B6 vs B7Harbor Premier 8 G02 0 vs.Crossfire Premier 8 G023
 476939  Mt Vernon High School  03:00 PM  HS A1 vs A3Northwest United 8 G02 Black 5 vs.Snohomish United 8 G020

Bracket - Saturday, November 12, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 476944  Dwight Merkel Sports Complex  01:00 PM  5 A5 vs A3Spokane Sounders 8 G02   vs.Snohomish United 8 G02 

Bracket - Sunday, November 13, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 476968  Chiawana HS  12:45 PM  2 B5 vs B83RSC 8 G02   vs.Eastside FC G02 Red A 






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.