2016-2017 Regional Club League
Team Schedules - Girls Under 14 Div 2
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://wys-2016rcl.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=3D7CBE51-40C5-4488-8F36-071FAA1E4DBA&tournamentguid=6F266974-9C81-4ECA-82EE-A6050F287A9C&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




   Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals For
 A1 : Seattle United G03 Copa A03313333133331-033 24  31 
 A2 : GS Surf G03 B3333103113311 -026 11  22 
 A3 : Whatcom FC Rangers - GU03 Gold1330131333003 -024 6  19 
 A6 : Washington Rush G03 A10311011313303-021 11  22 
 A8 : FWFC G03 Blue (A)13030330000303-019 -5  17 
 A7 : PacNW G03 Blue B00001113003310-013 -16  12 
 A5 : SNOHOMISH UNITED BLACK A31003310000000-011 -9  20 
 A4 : Harbor Premier G03 Green A00010013000000-05 -22  8 

Bracket - Saturday, September 10, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 432003  Walter E. Hall  09:00 AM  1 A6 vs A8Washington Rush G03 A 1 vs.FWFC G03 Blue (A)1
 431995  Stocker Fields  11:00 AM  7 A5 vs A7SNOHOMISH UNITED BLACK A 2 vs.PacNW G03 Blue B0
 431975  Meadowdale High School  04:00 PM  1 A2 vs A4GS Surf G03 B 3 vs.Harbor Premier G03 Green A0

Bracket - Sunday, September 11, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 431980  Meadowdale High School  09:30 AM  1 A2 vs A6GS Surf G03 B 1 vs.Washington Rush G03 A0
 431996  Stocker Fields  11:00 AM  4 A5 vs A3SNOHOMISH UNITED BLACK A 1 vs.Whatcom FC Rangers - GU03 Gold1

Bracket - Saturday, September 17, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 432002  Walter E. Hall  12:00 PM  1 A6 vs A5Washington Rush G03 A 3 vs.SNOHOMISH UNITED BLACK A1
 432016  Sacajawea Middle School  12:00 PM  1 A8 vs A7FWFC G03 Blue (A) 3 vs.PacNW G03 Blue B1
 431974  Meadowdale High School  02:45 PM  1 A2 vs A1GS Surf G03 B 1 vs.Seattle United G03 Copa A0

Bracket - Sunday, September 18, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 431988  Peninsula High School  11:30 AM  3 A4 vs A3Harbor Premier G03 Green A 0 vs.Whatcom FC Rangers - GU03 Gold3

Bracket - Saturday, September 24, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 431968  Shorecrest HS  09:00 AM  1 A1 vs A5Seattle United G03 Copa A 1 vs.SNOHOMISH UNITED BLACK A0
 432011  Starfire Complex  12:00 PM  4 A7 vs A3PacNW G03 Blue B 1 vs.Whatcom FC Rangers - GU03 Gold2
 432019  Saghalie Middle School  01:00 PM  1 A8 vs A2FWFC G03 Blue (A) 0 vs.GS Surf G03 B2

Bracket - Sunday, September 25, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 432005  Walter E. Hall  09:00 AM  1 A6 vs A2Washington Rush G03 A 3 vs.GS Surf G03 B3
 431970  Twin Ponds  02:00 PM  1 A1 vs A7Seattle United G03 Copa A 6 vs.PacNW G03 Blue B0
 431998  Stocker Fields  04:00 PM  7 A5 vs A4SNOHOMISH UNITED BLACK A 2 vs.Harbor Premier G03 Green A0

Bracket - Saturday, October 01, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 431997  Stocker Fields  11:00 AM  4 A5 vs A2SNOHOMISH UNITED BLACK A 2 vs.GS Surf G03 B1
 432018  Saghalie Middle School  01:00 PM  1 A8 vs A3FWFC G03 Blue (A) 1 vs.Whatcom FC Rangers - GU03 Gold0
 432013  Starfire Sports Complex  01:45 PM  3 A7 vs A4PacNW G03 Blue B 0 vs.Harbor Premier G03 Green A0

Bracket - Sunday, October 02, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 431967  Magnuson Park fields  01:15 PM  6 A1 vs A3Seattle United G03 Copa A 2 vs.Whatcom FC Rangers - GU03 Gold2

Bracket - Saturday, October 08, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 431985  Phillips 66 Soccer Park  12:00 PM  02 A3 vs A4Whatcom FC Rangers - GU03 Gold 2 vs.Harbor Premier G03 Green A1
 432000  Stocker Fields  01:00 PM  4 A5 vs A6SNOHOMISH UNITED BLACK A 0 vs.Washington Rush G03 A0
 431976  North Creek 4  02:00 PM  4 A2 vs A8GS Surf G03 B 2 vs.FWFC G03 Blue (A)1

Bracket - Sunday, October 09, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 432006  Archbishop Murphy High School  09:00 AM  stdm A6 vs A1Washington Rush G03 A 1 vs.Seattle United G03 Copa A2
 432017  Saghalie Middle School  10:00 AM  1 A8 vs A5FWFC G03 Blue (A) 3 vs.SNOHOMISH UNITED BLACK A2

Bracket - Saturday, October 22, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 431971  Shorecrest HS  10:30 AM  1 A1 vs A4Seattle United G03 Copa A 3 vs.Harbor Premier G03 Green A0
 431999  Valley View MS  10:30 AM  1 A5 vs A8SNOHOMISH UNITED BLACK A 1 vs.FWFC G03 Blue (A)3
 431977  Leota Junior High School  11:00 AM  1 A2 vs A3GS Surf G03 B 1 vs.Whatcom FC Rangers - GU03 Gold1
 432007  Lincoln Field (Everett HS)  05:00 PM  1 A6 vs A7Washington Rush G03 A 1 vs.PacNW G03 Blue B1

Bracket - Sunday, October 23, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 431992  Gig Harbor High School  11:00 AM  2 A4 vs A6Harbor Premier G03 Green A 0 vs.Washington Rush G03 A0
 432020  Sacajawea Middle School  02:00 PM  1 A8 vs A1FWFC G03 Blue (A) 0 vs.Seattle United G03 Copa A1

Bracket - Friday, October 28, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 432001  Shoreline Center  07:15 PM  B A5 vs A1SNOHOMISH UNITED BLACK A 2 vs.Seattle United G03 Copa A4

Bracket - Saturday, October 29, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 432021  Saghalie Middle School  09:00 AM  1 A8 vs A6FWFC G03 Blue (A) 1 vs.Washington Rush G03 A3
 431978  North Creek 4  09:30 AM  4 A2 vs A7GS Surf G03 B 0 vs.PacNW G03 Blue B0
 431993  Gig Harbor High School  03:00 PM  2 A4 vs A5Harbor Premier G03 Green A 4 vs.SNOHOMISH UNITED BLACK A2

Bracket - Sunday, October 30, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 431979  Lynnwood High School  09:30 AM  3 A2 vs A5GS Surf G03 B 3 vs.SNOHOMISH UNITED BLACK A1

Bracket - Saturday, November 05, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 431973  Miller  11:15 AM  1 A1 vs A6Seattle United G03 Copa A 0 vs.Washington Rush G03 A0
 431986  Phillips 66 Soccer Park  12:00 PM  01 A3 vs A8Whatcom FC Rangers - GU03 Gold 1 vs.FWFC G03 Blue (A)0
 431994  Gig Harbor High School  04:45 PM  2 A4 vs A7Harbor Premier G03 Green A 1 vs.PacNW G03 Blue B2

Bracket - Sunday, November 06, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 431969  Addams (Summit)  11:30 AM  1 EW A1 vs A8Seattle United G03 Copa A 5 vs.FWFC G03 Blue (A)0
 431982  Civic Field Stadium  02:00 PM  Stdm A3 vs A5Whatcom FC Rangers - GU03 Gold 3 vs.SNOHOMISH UNITED BLACK A2

Bracket - Friday, November 11, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 432010  Starfire Sports Complex  05:30 PM  2 A7 vs A1PacNW G03 Blue B 0 vs.Seattle United G03 Copa A3

Bracket - Saturday, November 12, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 432022  Saghalie Middle School  11:00 AM  1 A8 vs A4FWFC G03 Blue (A) 2 vs.Harbor Premier G03 Green A1
 431987  Phillips 66 Soccer Park  06:00 PM  02 A3 vs A7Whatcom FC Rangers - GU03 Gold 3 vs.PacNW G03 Blue B1

Bracket - Sunday, November 13, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 431984  Phillips 66 Soccer Park  02:00 PM  02 A3 vs A1Whatcom FC Rangers - GU03 Gold 0 vs.Seattle United G03 Copa A1

Bracket - Saturday, November 19, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 432012  Starfire Complex  09:00 AM  2 A7 vs A5PacNW G03 Blue B 3 vs.SNOHOMISH UNITED BLACK A2
 432008  Archbishop Murphy High School  10:30 AM  stdm A6 vs A3Washington Rush G03 A 2 vs.Whatcom FC Rangers - GU03 Gold0
 431991  Gig Harbor High School  11:00 AM  1 A4 vs A2Harbor Premier G03 Green A 1 vs.GS Surf G03 B3

Bracket - Sunday, November 20, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 432015  Starfire Sports Complex  11:00 AM  1 A7 vs A8PacNW G03 Blue B 2 vs.FWFC G03 Blue (A)0
 432004  Archbishop Murphy High School  12:30 PM  stdm A6 vs A4Washington Rush G03 A 4 vs.Harbor Premier G03 Green A0

Bracket - Saturday, December 03, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 431981  Phillips 66 Soccer Park  10:00 AM  01 A3 vs A6Whatcom FC Rangers - GU03 Gold 1 vs.Washington Rush G03 A0
 431989  Gig Harbor High School  12:45 PM  1 A4 vs A1Harbor Premier G03 Green A 0 vs.Seattle United G03 Copa A2
 432009  Petrovitsky Park  03:00 PM  2 A7 vs A2PacNW G03 Blue B 1 vs.GS Surf G03 B1

Bracket - Sunday, December 04, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 431972  Miller  01:00 PM  1 A1 vs A2Seattle United G03 Copa A 1 vs.GS Surf G03 B1
 432014  Renton Memorial Stadium  04:15 PM  Stdm A7 vs A6PacNW G03 Blue B 0 vs.Washington Rush G03 A4

Bracket - Saturday, December 10, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 431990  Gig Harbor High School  09:30 AM  1 A4 vs A8Harbor Premier G03 Green A 0 vs.FWFC G03 Blue (A)2
 431983  Phillips 66 Soccer Park  10:00 AM  02 A3 vs A2Whatcom FC Rangers - GU03 Gold   vs.GS Surf G03 B 






Affinity Sports Copyright 2016, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.