2016-2017 Regional Club League
Team Schedules - Girls Under 19 Div 1
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://wys-2016rcl.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=3D2DE4EB-C90D-41E1-9E61-A4B8CA305269&tournamentguid=6F266974-9C81-4ECA-82EE-A6050F287A9C&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




   Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals For
 A10 : Eastside FC G99 Red A13333333333333-040 36  42 
 A6 : Eastside FC G98 Red A13333333 33 30-031 29  35 
 A2 : Spokane Sounders G98-A13033330033 33-028 23  34 
 A11 : Crossfire Premier G99 A00333033 00333-024 8  27 
 A7 : GS Surf G99 A31100301330103-019 -3  20 
 A8 : PacNW G98 Maroon A0330030 303310-019 7  26 
 A9 : 3RSC G98/99 RCL Black00 0 133330330-019 4  21 
 A1 : Washington Rush G98 A1030333011 030-018 -4  26 
 A3 : NorthWest United G98 A Black31300003100030-014 -16  17 
 A4 : FWFC G98 Blue (A)30030100000030-010 -14  12 
 A5 : Crossfire Premier G98/99 A01003030000000-07 -23  12 
 A12 : Harbor Premier G98/99 Green A00000000003000-03 -47  9 

Bracket - Saturday, December 10, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 505198  Lindbergh High School  03:00 PM  HS A8 vs A3PacNW G98 Maroon A 2 vs.NorthWest United G98 A Black3

Bracket - Sunday, December 11, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 505204  Lindbergh High School  09:00 AM  HS A8 vs A11PacNW G98 Maroon A 3 vs.Crossfire Premier G99 A2
 505201  Saghalie Middle School  02:00 PM  1 A4 vs A5FWFC G98 Blue (A) 1 vs.Crossfire Premier G98/99 A0
 505203  Preston Park  02:30 PM  1 A6 vs A2Eastside FC G98 Red A 1 vs.Spokane Sounders G98-A1
 505199  Kasch Park Sports Complex  04:15 PM  2 A1 vs A3Washington Rush G98 A 2 vs.NorthWest United G98 A Black2

Bracket - Saturday, December 17, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 505206  Kasch Park Sports Complex  09:00 AM  3 A1 vs A6Washington Rush G98 A 1 vs.Eastside FC G98 Red A3

Bracket - Sunday, December 18, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 505223  North Creek 1  03:00 PM  1 A7 vs A12GS Surf G99 A 2 vs.Harbor Premier G98/99 Green A0

Bracket - Saturday, January 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 505211  Saghalie Middle School  12:00 PM  1 A4 vs A6FWFC G98 Blue (A) 0 vs.Eastside FC G98 Red A3

Bracket - Friday, January 20, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 505229  Marymoor Park  05:00 PM  2 A5 vs A7Crossfire Premier G98/99 A 2 vs.GS Surf G99 A2

Bracket - Saturday, January 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 505259  Gig Harbor High School  05:15 PM  1 A12 vs A1Harbor Premier G98/99 Green A 2 vs.Washington Rush G98 A4
 505207  Preston Park  06:00 PM  1 A10 vs A7Eastside FC G99 Red A 0 vs.GS Surf G99 A0

Bracket - Sunday, January 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 505221  Grasslawn Park  09:00 AM  GL2 A5 vs A3Crossfire Premier G98/99 A 0 vs.NorthWest United G98 A Black1
 505222  Preston Park  11:00 AM  2 A6 vs A1Eastside FC G98 Red A 3 vs.Washington Rush G98 A0
 505219  TBD   --    --  A11 vs A10Crossfire Premier G99 A 1 vs.Eastside FC G99 Red A4
 505220  Dwight Merkel Sports Complex  02:30 PM  6 A2 vs A4Spokane Sounders G98-A 3 vs.FWFC G98 Blue (A)0
 505224  Petrovitsky Park  03:00 PM  2 A8 vs A9PacNW G98 Maroon A 2 vs.3RSC G98/99 RCL Black0

Bracket - Friday, January 27, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 505218  Kasch Park Sports Complex  05:30 PM  2 A1 vs A5Washington Rush G98 A 2 vs.Crossfire Premier G98/99 A0
 505227  Redmond High School  07:00 PM  A A11 vs A3Crossfire Premier G99 A 4 vs.NorthWest United G98 A Black1

Bracket - Saturday, January 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 505230  Preston Park  09:00 AM  1 A6 vs A8Eastside FC G98 Red A 3 vs.PacNW G98 Maroon A1
 505228  Gig Harbor High School  11:00 AM  1 A12 vs A4Harbor Premier G98/99 Green A 0 vs.FWFC G98 Blue (A)3
 505226  Preston Park  01:00 PM  1 A10 vs A2Eastside FC G99 Red A 3 vs.Spokane Sounders G98-A1

Bracket - Sunday, January 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 505234  Starfire Complex  12:30 PM  4 A8 vs A2PacNW G98 Maroon A 0 vs.Spokane Sounders G98-A2
 505233  Preston Park  01:00 PM  1 A6 vs A12Eastside FC G98 Red A 6 vs.Harbor Premier G98/99 Green A0

Bracket - Saturday, February 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 505279  Mount Vernon High School  09:00 AM  1 A3 vs A1NorthWest United G98 A Black 2 vs.Washington Rush G98 A4
 505236  TBD   --    --  A7 vs A10GS Surf G99 A 0 vs.Eastside FC G99 Red A1
 505209  Gig Harbor High School  01:00 PM  1 A12 vs A8Harbor Premier G98/99 Green A 0 vs.PacNW G98 Maroon A6

Bracket - Sunday, February 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 505241  Woodinville Sports Field  09:00 AM  2 A7 vs A6GS Surf G99 A 1 vs.Eastside FC G98 Red A2
 505242  Hazen High School  09:00 AM  1 A8 vs A1PacNW G98 Maroon A 0 vs.Washington Rush G98 A2
 505239  Dwight Merkel Sports Complex  10:30 AM  5 A2 vs A9Spokane Sounders G98-A 2 vs.3RSC G98/99 RCL Black0
 505240  Mount Vernon High School  01:00 PM  1 A3 vs A10NorthWest United G98 A Black 0 vs.Eastside FC G99 Red A1

Bracket - Friday, February 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 505243  Preston Park  07:00 PM  1 A10 vs A1Eastside FC G99 Red A 2 vs.Washington Rush G98 A0

Bracket - Saturday, February 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 505281  Chiawana HS  10:30 AM  1 A9 vs A83RSC G98/99 RCL Black   vs.PacNW G98 Maroon A 
 505246  North Creek 1  11:00 AM  1 A7 vs A4GS Surf G99 A 3 vs.FWFC G98 Blue (A)2
 505270  Marymoor Park  02:00 PM  2 A11 vs A12Crossfire Premier G99 A 3 vs.Harbor Premier G98/99 Green A1
 505216  Preston Park  06:00 PM  1 A6 vs A3Eastside FC G98 Red A 5 vs.NorthWest United G98 A Black0

Bracket - Sunday, February 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 505200  Preston Park  03:00 PM  2 A10 vs A12Eastside FC G99 Red A 4 vs.Harbor Premier G98/99 Green A1
 505215  Saghalie Middle School  04:00 PM  1 A4 vs A1FWFC G98 Blue (A) 2 vs.Washington Rush G98 A2

Bracket - Thursday, February 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 505202  Federal Way High School Stadium  06:00 PM  Stdm A4 vs A10FWFC G98 Blue (A) 1 vs.Eastside FC G99 Red A2

Bracket - Saturday, February 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 505208  Marymoor Park  10:00 AM  4B A11 vs A9Crossfire Premier G99 A 2 vs.3RSC G98/99 RCL Black1

Bracket - Sunday, February 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 505248  Bombing Range Sports Complex  11:30 AM  6 A9 vs A63RSC G98/99 RCL Black   vs.Eastside FC G98 Red A 
 505244  Dwight Merkel Sports Complex  12:00 PM  5 A2 vs A11Spokane Sounders G98-A 2 vs.Crossfire Premier G99 A1
 505245  Mount Vernon High School  03:00 PM  1 A3 vs A12NorthWest United G98 A Black 3 vs.Harbor Premier G98/99 Green A2

Bracket - Tuesday, February 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 505217  North Creek 1  06:00 PM  1 A7 vs A11GS Surf G99 A 2 vs.Crossfire Premier G99 A3

Bracket - Thursday, February 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 505253  Federal Way High School Stadium  06:30 PM  Stdm A4 vs A8FWFC G98 Blue (A) 0 vs.PacNW G98 Maroon A2

Bracket - Saturday, February 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 505249  Hartman Park  09:00 AM  1 A5 vs A12Crossfire Premier G98/99 A 3 vs.Harbor Premier G98/99 Green A0
 505212  Preston Park  10:30 AM  2 A10 vs A8Eastside FC G99 Red A 5 vs.PacNW G98 Maroon A0
 505237  Grasslawn Park  11:00 AM  GL2 A11 vs A4Crossfire Premier G99 A 2 vs.FWFC G98 Blue (A)0
 505225  Kasch Park Sports Complex  03:00 PM  2 A1 vs A9Washington Rush G98 A 2 vs.3RSC G98/99 RCL Black2

Bracket - Sunday, February 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 505250  Kasch Park Sports Complex  09:00 AM  2 A1 vs A11Washington Rush G98 A   vs.Crossfire Premier G99 A 
 505252  Mt Vernon High School  11:00 AM  HS A3 vs A7NorthWest United G98 A Black 2 vs.GS Surf G99 A2
 505251  Dwight Merkel Sports Complex  12:00 PM  6 A2 vs A12Spokane Sounders G98-A 8 vs.Harbor Premier G98/99 Green A0
 505254  Marymoor Park  01:00 PM  1 A5 vs A9Crossfire Premier G98/99 A 0 vs.3RSC G98/99 RCL Black2

Bracket - Saturday, March 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 505280  Grasslawn Park  09:00 AM  GL A5 vs A4Crossfire Premier G98/99 A 4 vs.FWFC G98 Blue (A)0
 505256  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  10:00 AM  33 A9 vs A23RSC G98/99 RCL Black 2 vs.Spokane Sounders G98-A1
 505276  Marymoor Park  04:30 PM  4B A11 vs A7Crossfire Premier G99 A 0 vs.GS Surf G99 A2

Bracket - Sunday, March 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 505261  Woodinville High School  11:00 AM  HS A7 vs A2GS Surf G99 A 2 vs.Spokane Sounders G98-A1
 505258  Marymoor Park  01:00 PM  4B A11 vs A6Crossfire Premier G99 A 0 vs.Eastside FC G98 Red A1
 505260  Mt Vernon High School  01:00 PM  HS A3 vs A8NorthWest United G98 A Black 0 vs.PacNW G98 Maroon A3
 505262  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  01:30 PM  35 A9 vs A43RSC G98/99 RCL Black 1F vs.FWFC G98 Blue (A)
Forfeited Game
0
 505238  Gig Harbor High School  02:00 PM  1 A12 vs A5Harbor Premier G98/99 Green A 2 vs.Crossfire Premier G98/99 A1

Bracket - Tuesday, March 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 505257  Preston Park  07:00 PM  1 A10 vs A5Eastside FC G99 Red A 6 vs.Crossfire Premier G98/99 A0

Bracket - Wednesday, March 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 505232  Marymoor Park  06:30 PM  3 A5 vs A11Crossfire Premier G98/99 A 1 vs.Crossfire Premier G99 A4

Bracket - Saturday, March 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 505205  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  10:00 AM  30 A9 vs A73RSC G98/99 RCL Black 3 vs.GS Surf G99 A0
 505247  Starfire Sports Complex  11:30 AM  2 A8 vs A5PacNW G98 Maroon A 6 vs.Crossfire Premier G98/99 A0
 505277  Peninsula High School  12:00 PM  1 A12 vs A10Harbor Premier G98/99 Green A 0 vs.Eastside FC G99 Red A6
 505263  Saghalie Middle School  12:00 PM  1 A4 vs A11FWFC G98 Blue (A) 1 vs.Crossfire Premier G99 A2
 505210  Mount Vernon High School  03:00 PM  1 A3 vs A2NorthWest United G98 A Black 1 vs.Spokane Sounders G98-A2

Bracket - Sunday, March 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 505264  Archbishop Murphy High School  09:00 AM  stdm A1 vs A2Washington Rush G98 A 0 vs.Spokane Sounders G98-A3
 505268  Preston Park  09:00 AM  1 A6 vs A5Eastside FC G98 Red A 2 vs.Crossfire Premier G98/99 A1
 505265  Preston Park  11:00 AM  1 A10 vs A9Eastside FC G99 Red A 2 vs.3RSC G98/99 RCL Black0
 505267  Saghalie Middle School  12:00 PM  1 A4 vs A3FWFC G98 Blue (A) 2 vs.NorthWest United G98 A Black1
 505269  Starfire Sports Complex  03:00 PM  4 A8 vs A7PacNW G98 Maroon A 0 vs.GS Surf G99 A0
 505266  Gig Harbor High School  04:00 PM  1 A12 vs A11Harbor Premier G98/99 Green A 0 vs.Crossfire Premier G99 A3

Bracket - Saturday, March 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 505213  Peninsula High School  12:00 PM  1 A12 vs A9Harbor Premier G98/99 Green A 1 vs.3RSC G98/99 RCL Black4
 505272  Mt Vernon High School  01:00 PM  HS A3 vs A4NorthWest United G98 A Black
Forfeited Game
 1F vs.FWFC G98 Blue (A)
Forfeited Game
0F

Bracket - Sunday, March 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 505278  Plantes Ferry Soccer Complex  01:00 PM  6 A2 vs A6Spokane Sounders G98-A   vs.Eastside FC G98 Red A 
 505235  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  01:00 PM  33 A9 vs A33RSC G98/99 RCL Black 4 vs.NorthWest United G98 A Black0

Bracket - Saturday, March 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 505214  Dwight Merkel Sports Complex  11:00 AM  5 A2 vs A5Spokane Sounders G98-A 1F vs.Crossfire Premier G98/99 A
Forfeited Game
0
 505231  Kasch Park Sports Complex  12:00 PM  2 A1 vs A7Washington Rush G98 A 6 vs.GS Surf G99 A2

Bracket - Sunday, March 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 505271  Plantes Ferry Soccer Complex  12:00 PM  7 A2 vs A1Spokane Sounders G98-A 7 vs.Washington Rush G98 A1
 505274  Canyon Park Junior High  03:00 PM  1 A7 vs A8GS Surf G99 A 2 vs.PacNW G98 Maroon A1
 505275  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  03:00 PM  7 A9 vs A103RSC G98/99 RCL Black 2 vs.Eastside FC G99 Red A5

Bracket - Monday, March 27, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 505273  Marymoor Park  07:15 PM  1 A5 vs A6Crossfire Premier G98/99 A 0 vs.Eastside FC G98 Red A6

Bracket - Thursday, March 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 505255  Preston Park  07:30 PM  2 A6 vs A10Eastside FC G98 Red A 0 vs.Eastside FC G99 Red A1






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.