2016-2017 Regional Club League
Team Schedules - Girls Under 17 Div 1
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://wys-2016rcl.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=17201F6A-E001-4D8A-8AAE-4FD1D9B06481&tournamentguid=6F266974-9C81-4ECA-82EE-A6050F287A9C&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




   Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals For
 A6 : PacNW G00 Maroon A33333333131333-038 40  60 
 A5 : Washington Rush G00 A33313033133311-031 29  39 
 A2 : GS Surf G00 A33033033 33330-030 29  51 
 A7 : Seattle United G00 Copa A30300030003130-016 -12  21 
 A1 : Spokane Sounders G00-A0303100 033030-016 -7  24 
 A3 : 3rsc G2000 Black00030100300033-013 -34  13 
 A4 : Eastside FC G00 Red A00313000000300-010 -10  15 
 A8 : Crossfire Premier G00 A00001001000300-05 -35  11 

Bracket - Saturday, December 10, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 504165  Marymoor Park  01:00 PM  4B A8 vs A2Crossfire Premier G00 A 1 vs.GS Surf G00 A7
 504164  Genesee Park and Playfield  04:00 PM  Low A7 vs A1Seattle United G00 Copa A 2 vs.Spokane Sounders G00-A1

Bracket - Sunday, December 11, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 519577  Preston Park  10:30 AM  1 A4 vs A1Eastside FC G00 Red A 0 vs.Spokane Sounders G00-A2
 504169  Redmond High School  05:00 PM  HS A8 vs A5Crossfire Premier G00 A 0 vs.Washington Rush G00 A4

Bracket - Saturday, December 17, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 519599  Starfire Sports Complex  02:30 PM  11 A6 vs A1PacNW G00 Maroon A 5 vs.Spokane Sounders G00-A3
 519581  Kasch Park Sports Complex  03:00 PM  2 A5 vs A4Washington Rush G00 A 2 vs.Eastside FC G00 Red A0

Bracket - Sunday, December 18, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 504173  Redmond High School  10:00 AM  HS A8 vs A1Crossfire Premier G00 A 2 vs.Spokane Sounders G00-A4
 504197  Lynnwood High School  01:00 PM  3 A2 vs A3GS Surf G00 A 6 vs.3rsc G2000 Black0

Bracket - Saturday, January 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 504172  Georgetown  11:30 AM  1 A7 vs A6Seattle United G00 Copa A 0 vs.PacNW G00 Maroon A6

Bracket - Sunday, January 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 504177  Marymoor Park  02:30 PM  3 A8 vs A7Crossfire Premier G00 A 1 vs.Seattle United G00 Copa A4

Bracket - Saturday, January 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 504190  Preston Park  09:00 AM  1 A7 vs A4Seattle United G00 Copa A 2 vs.Eastside FC G00 Red A4

Bracket - Monday, January 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 519627  Valley RidgePark  02:15 PM  2 A2 vs A5GS Surf G00 A 1 vs.Washington Rush G00 A3

Bracket - Saturday, January 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 519621  Hartman Park  02:00 PM  1 A8 vs A4Crossfire Premier G00 A 0 vs.Eastside FC G00 Red A0
 504210  Archbishop Murphy High School  03:00 PM  stdm A5 vs A1Washington Rush G00 A 1 vs.Spokane Sounders G00-A1

Bracket - Sunday, January 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 519584  Lynnwood High School  11:15 AM  3 A2 vs A1GS Surf G00 A 6 vs.Spokane Sounders G00-A1
 504175  Issaquah High School  03:00 PM  HS A4 vs A3Eastside FC G00 Red A 3 vs.3rsc G2000 Black1
 504181  Petrovitsky Park  05:00 PM  1 A6 vs A8PacNW G00 Maroon A 3 vs.Crossfire Premier G00 A0

Bracket - Saturday, January 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 504214  Petrovitsky Park  03:00 PM  2 A6 vs A3PacNW G00 Maroon A 7 vs.3rsc G2000 Black0
 519589  Lynnwood High School  06:15 PM  3 A2 vs A4GS Surf G00 A 3 vs.Eastside FC G00 Red A1

Bracket - Sunday, January 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 504185  Ingraham High School  11:00 AM  S A7 vs A3Seattle United G00 Copa A 1 vs.3rsc G2000 Black2
 519592  Dwight Merkel Sports Complex  12:00 PM  6 A1 vs A5Spokane Sounders G00-A 0 vs.Washington Rush G00 A2
 504184  Starfire Sports Complex  01:00 PM  2 A6 vs A2PacNW G00 Maroon A 4 vs.GS Surf G00 A0

Bracket - Saturday, February 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 519610  Edmonds Woodway High School  11:00 AM  1 A2 vs A7GS Surf G00 A 5 vs.Seattle United G00 Copa A2
 504187  Hazen High School  11:00 AM  1 A6 vs A4PacNW G00 Maroon A 3 vs.Eastside FC G00 Red A2

Bracket - Sunday, February 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 504188  Kasch Park Sports Complex  09:00 AM  2 A5 vs A2Washington Rush G00 A 1 vs.GS Surf G00 A2

Bracket - Saturday, February 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 519614  Dwight Merkel Sports Complex  10:30 AM  6 A1 vs A2Spokane Sounders G00-A   vs.GS Surf G00 A 

Bracket - Sunday, February 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 504195  Preston Park  11:00 AM  1 A4 vs A6Eastside FC G00 Red A 1 vs.PacNW G00 Maroon A3
 504193  Lynnwood High School  02:45 PM  1 A2 vs A8GS Surf G00 A 7 vs.Crossfire Premier G00 A0
 519602  Dwight Merkel Sports Complex  03:00 PM  6 A1 vs A7Spokane Sounders G00-A 2 vs.Seattle United G00 Copa A3

Bracket - Friday, February 24, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 519609  Starfire Complex  08:00 PM  2 A6 vs A7PacNW G00 Maroon A 4 vs.Seattle United G00 Copa A1

Bracket - Saturday, February 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 519596  Kasch Park Sports Complex  05:00 PM  2 A5 vs A3Washington Rush G00 A 5 vs.3rsc G2000 Black0

Bracket - Sunday, February 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 504191  Marymoor Park  09:00 AM  3 A8 vs A3Crossfire Premier G00 A 2 vs.3rsc G2000 Black2

Bracket - Saturday, March 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 504180  Pending Availability  12:00 AM  - A5 vs A7Washington Rush G00 A 3 vs.Seattle United G00 Copa A0
 504178  Dwight Merkel Sports Complex  10:00 AM  6 A1 vs A3Spokane Sounders G00-A 2 vs.3rsc G2000 Black0
 504168  Pending Availability   --    --  A7 vs A2Seattle United G00 Copa A 0 vs.GS Surf G00 A2
 519586  Starfire Complex  03:00 PM  11 A6 vs A5PacNW G00 Maroon A 2 vs.Washington Rush G00 A2

Bracket - Sunday, March 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 504202  Preston Park  09:00 AM  2 A4 vs A5Eastside FC G00 Red A 0 vs.Washington Rush G00 A3
 504209  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  11:00 AM  39 A3 vs A13rsc G2000 Black 1 vs.Spokane Sounders G00-A3
 519623  Pending Availability  11:00 AM  - A4 vs A2Eastside FC G00 Red A 0 vs.GS Surf G00 A3

Bracket - Thursday, March 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 504198  Lincoln Field (Everett HS)  07:30 PM  1 A5 vs A8Washington Rush G00 A 3 vs.Crossfire Premier G00 A1

Bracket - Friday, March 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 504205  Edgar Brown  08:00 PM  1 A3 vs A43rsc G2000 Black 1 vs.Eastside FC G00 Red A0

Bracket - Saturday, March 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 519604  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  12:00 PM  34 A3 vs A53rsc G2000 Black 0 vs.Washington Rush G00 A7
 504196  Dwight Merkel Sports Complex  02:00 PM  6 A1 vs A4Spokane Sounders G00-A 0 vs.Eastside FC G00 Red A4
 504203  Marymoor Park  04:00 PM  4B A8 vs A6Crossfire Premier G00 A 1 vs.PacNW G00 Maroon A3

Bracket - Sunday, March 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 504170  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  09:40 AM  31 A3 vs A23rsc G2000 Black 2 vs.GS Surf G00 A4
 519617  Shorecrest HS  12:00 PM  1 A7 vs A8Seattle United G00 Copa A 4 vs.Crossfire Premier G00 A1
 519616  Archbishop Murphy High School  12:45 PM  stdm A5 vs A6Washington Rush G00 A 3 vs.PacNW G00 Maroon A3

Bracket - Monday, March 13, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 504183  Preston Park  07:30 PM  1 A4 vs A8Eastside FC G00 Red A 0 vs.Crossfire Premier G00 A1

Bracket - Sunday, March 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 519618  Pending Availability 1  12:00 AM  2 A2 vs A6GS Surf G00 A 5 vs.PacNW G00 Maroon A7

Bracket - Saturday, March 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 504215  TBD   --    --  A7 vs A5Seattle United G00 Copa A 0 vs.Washington Rush G00 A0
 519622  Dwight Merkel Sports Complex  01:00 PM  6 A1 vs A8Spokane Sounders G00-A 4 vs.Crossfire Premier G00 A1
 519576  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  03:00 PM  7 A3 vs A63rsc G2000 Black 1 vs.PacNW G00 Maroon A6

Bracket - Sunday, March 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 504216  Plantes Ferry Soccer Complex  10:00 AM  5 A1 vs A6Spokane Sounders G00-A 1 vs.PacNW G00 Maroon A4
 519628  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  10:00 AM  7 A3 vs A83rsc G2000 Black 1 vs.Crossfire Premier G00 A0
 519629  Preston Park  11:00 AM  2 A4 vs A7Eastside FC G00 Red A 0 vs.Seattle United G00 Copa A1

Bracket - Saturday, April 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 519619  Southridge SC  09:00 AM  SR5 A3 vs A73rsc G2000 Black 2 vs.Seattle United G00 Copa A1






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.