2016-2017 Regional Club League
Team Schedules - Girls Under 15 Div 1
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://wys-2016rcl.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=07AD0007-CA15-4CA1-A47B-7B75DB0B9558&tournamentguid=6F266974-9C81-4ECA-82EE-A6050F287A9C&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




   Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals For
 A8 : Spokane Sounders G02-A10103333333331-030 12  20 
 A3 : PacNW G02 Maroon A33331330333011-030 13  24 
 A7 : Washington Rush G02 A01301013033303-021 3  24 
 A6 : 3rsc G2002 Black13301300130310-019 -2  17 
 A5 : Eastside FC G02 Red A10033330003010-017 -2  21 
 A2 : Seattle United G02 Copa A01300310100103-013 -2  16 
 A1 : Crossfire Premier G02 A31011010101003-012 -8  12 
 A4 : GS Surf G02 A30000311000130-012 -14  11 

Bracket - Saturday, December 03, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 503756  Chiawana HS  03:00 PM  1 A6 vs A53rsc G2002 Black 2 vs.Eastside FC G02 Red A2

Bracket - Sunday, December 04, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 503751  Preston Park  10:30 AM  2 A5 vs A4Eastside FC G02 Red A 0 vs.GS Surf G02 A1

Bracket - Sunday, December 18, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 503750  TBD   --    --  A3 vs A2PacNW G02 Maroon A 1 vs.Seattle United G02 Copa A0
 503752  TBD   --    --  A7 vs A6Washington Rush G02 A 0 vs.3rsc G2002 Black2

Bracket - Saturday, January 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 503790  Robinswood Park  12:00 PM  West A5 vs A1Eastside FC G02 Red A 1 vs.Crossfire Premier G02 A2

Bracket - Sunday, January 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 503755  Lynnwood High School  11:00 AM  3 A4 vs A3GS Surf G02 A 0 vs.PacNW G02 Maroon A5

Bracket - Tuesday, January 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 503744  Archbishop Murphy High School  07:30 PM  stdm A7 vs A1Washington Rush G02 A 1 vs.Crossfire Premier G02 A1

Bracket - Friday, January 20, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 503770  Kasch Park Sports Complex  05:30 PM  3 A7 vs A4Washington Rush G02 A 2 vs.GS Surf G02 A1

Bracket - Saturday, January 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 503773  Jefferson  03:15 PM  1 A2 vs A8Seattle United G02 Copa A 0 vs.Spokane Sounders G02-A0

Bracket - Sunday, January 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 503759  Kellogg MS  11:00 AM  1 A2 vs A4Seattle United G02 Copa A 3 vs.GS Surf G02 A0
 503778  Preston Park  11:00 AM  1 A5 vs A8Eastside FC G02 Red A 2 vs.Spokane Sounders G02-A1
 503760  Preston Park  11:00 PM  1 A5 vs A7Eastside FC G02 Red A 4 vs.Washington Rush G02 A1

Bracket - Friday, January 27, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 503782  Lynnwood High School  07:00 PM  2 A4 vs A5GS Surf G02 A 1 vs.Eastside FC G02 Red A3

Bracket - Saturday, January 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 503777  Jefferson  04:15 PM  1 A2 vs A3Seattle United G02 Copa A 0 vs.PacNW G02 Maroon A1
 503787  Kasch Park Sports Complex  04:30 PM  2 A7 vs A8Washington Rush G02 A 2 vs.Spokane Sounders G02-A2

Bracket - Sunday, January 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 503762  Grasslawn Park  11:00 AM  GL2 A1 vs A5Crossfire Premier G02 A 1 vs.Eastside FC G02 Red A3
 503763  Lynnwood High School  11:15 AM  3 A4 vs A8GS Surf G02 A 1 vs.Spokane Sounders G02-A0
 503788  Einstein MS  01:00 PM  1 A2 vs A6Seattle United G02 Copa A 0 vs.3rsc G2002 Black1

Bracket - Monday, January 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 503765  Kasch Park  06:30 PM  1 A7 vs A3Washington Rush G02 A 0 vs.PacNW G02 Maroon A2

Bracket - Saturday, February 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 503776  Grasslawn Park  09:00 AM  GL2 A1 vs A4Crossfire Premier G02 A 0 vs.GS Surf G02 A0
 503764  Valley RidgePark  04:00 PM  1 A6 vs A23rsc G2002 Black 1 vs.Seattle United G02 Copa A5

Bracket - Friday, February 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 503785  Starfire Complex  08:00 PM  Stdm A3 vs A4PacNW G02 Maroon A 2 vs.GS Surf G02 A2

Bracket - Saturday, February 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 503754  Shorewood  11:45 AM  1 A2 vs A1Seattle United G02 Copa A 0 vs.Crossfire Premier G02 A0
 503779  Chiawana HS  12:30 PM  1 A6 vs A73rsc G2002 Black 0 vs.Washington Rush G02 A0
 503749  Dwight Merkel Sports Complex  12:30 PM  6 A8 vs A5Spokane Sounders G02-A 2 vs.Eastside FC G02 Red A1

Bracket - Sunday, February 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 503780  TBD   --    --  A2 vs A7Seattle United G02 Copa A 0 vs.Washington Rush G02 A3
 503757  Dwight Merkel Sports Complex  11:00 AM  6 A8 vs A7Spokane Sounders G02-A 1 vs.Washington Rush G02 A0
 503775  Lynnwood High School  11:15 AM  3 A4 vs A6GS Surf G02 A 1 vs.3rsc G2002 Black3
 503766  Preston Park  03:00 PM  1 A5 vs A3Eastside FC G02 Red A 0 vs.PacNW G02 Maroon A2

Bracket - Monday, February 13, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 503758  Redmond High School  07:00 PM  A A1 vs A3Crossfire Premier G02 A 0 vs.PacNW G02 Maroon A2

Bracket - Saturday, February 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 503761  Lampson Std.  10:00 AM  1 A6 vs A83rsc G2002 Black 0 vs.Spokane Sounders G02-A3

Bracket - Sunday, February 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 503783  Dwight Merkel Sports Complex  11:00 AM  6 A8 vs A6Spokane Sounders G02-A 1 vs.3rsc G2002 Black0

Bracket - Saturday, February 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 503771  Dwight Merkel Sports Complex  09:00 AM  6 A8 vs A3Spokane Sounders G02-A 1 vs.PacNW G02 Maroon A0
 503769  Marymoor Park  02:00 PM  4B A1 vs A6Crossfire Premier G02 A 0 vs.3rsc G2002 Black0

Bracket - Sunday, February 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 503772  Marymoor Park  11:00 AM  1 A1 vs A7Crossfire Premier G02 A 2 vs.Washington Rush G02 A4

Bracket - Saturday, March 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 503784  Redmond High School  02:30 PM  A A1 vs A2Crossfire Premier G02 A 1 vs.Seattle United G02 Copa A1
 503791  Dwight Merkel Sports Complex  02:30 PM  6 A8 vs A4Spokane Sounders G02-A 2 vs.GS Surf G02 A0
 503795  Archbishop Murphy High School  06:00 PM  stdm A7 vs A5Washington Rush G02 A 4 vs.Eastside FC G02 Red A1

Bracket - Sunday, March 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 503781  Starfire Complex  09:00 AM  3 A3 vs A1PacNW G02 Maroon A 2 vs.Crossfire Premier G02 A0
 503767  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  11:40 AM  35 A6 vs A43rsc G2002 Black 1 vs.GS Surf G02 A0
 503745  Plantes Ferry Soccer Complex  02:00 PM  6 A8 vs A2Spokane Sounders G02-A 2 vs.Seattle United G02 Copa A0

Bracket - Saturday, March 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 503747  Inglemoor High School  03:30 PM  HS A4 vs A1GS Surf G02 A 1 vs.Crossfire Premier G02 A1

Bracket - Sunday, March 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 503786  TBD   --    --  A5 vs A6Eastside FC G02 Red A 2 vs.3rsc G2002 Black0
 503753  Plantes Ferry Soccer Complex  01:00 PM  6 A8 vs A1Spokane Sounders G02-A 1 vs.Crossfire Premier G02 A0
 503774  Starfire Complex  02:15 PM  2 A3 vs A5PacNW G02 Maroon A 2 vs.Eastside FC G02 Red A0
 503748  Archbishop Murphy High School  02:40 PM  stdm A7 vs A2Washington Rush G02 A 4 vs.Seattle United G02 Copa A2

Bracket - Saturday, March 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 503768  Preston Park  10:30 AM  2 A5 vs A2Eastside FC G02 Red A 1 vs.Seattle United G02 Copa A1

Bracket - Sunday, March 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 503789  152nd Street Complex  12:00 AM  1 A3 vs A7PacNW G02 Maroon A 2 vs.Washington Rush G02 A1

Bracket - Saturday, March 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 503794  TBD   --    --  A6 vs A33rsc G2002 Black 5 vs.PacNW G02 Maroon A1
 503746  Starfire Complex  11:00 AM  2 A6 vs A33rsc G2002 Black 1 vs.PacNW G02 Maroon A1
 503793  Lynnwood High School  02:15 PM  3 A4 vs A2GS Surf G02 A 2 vs.Seattle United G02 Copa A1
 503792  Marymoor Park  03:00 PM  3 A1 vs A8Crossfire Premier G02 A 1 vs.Spokane Sounders G02-A3

Bracket - Sunday, March 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 503797  TBD   --    --  A2 vs A5Seattle United G02 Copa A 3 vs.Eastside FC G02 Red A1
 503798  Starfire Complex  11:00 AM  3 A3 vs A8PacNW G02 Maroon A 1 vs.Spokane Sounders G02-A1
 503796  Marymoor Park  03:00 PM  1 A1 vs A6Crossfire Premier G02 A 3 vs.3rsc G2002 Black1
 503799  Lynnwood High School  04:30 PM  3 A4 vs A7GS Surf G02 A 1 vs.Washington Rush G02 A2






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.