2016-2017 Regional Club League
Team Schedules - Boys Under 13 Div 1
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://wys-2016rcl.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=E7D3D866-9574-485E-A0BE-96034C2BE8E0&tournamentguid=6F266974-9C81-4ECA-82EE-A6050F287A9C&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




   Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals For
 A8 : Spokane Sounders B04-A33331333031333-035 33  38 
 A5 : NorthWest United B04 A Black33113013333333-033 25  35 
 A7 : 3RSC B2004 BLACK0330313333013 -026 10  22 
 A2 : GS Surf B04 A03003100330303-019 -8  27 
 A1 : Seattle United B04 Copa A31303330001010-018 3  31 
 A6 : WPFC B04 Black A003010300030 3-013 -8  24 
 A4 : Eastside FC B04 White B10100003003110-010 -9  17 
 A3 : RVS B04 Orange10000100000000-02 -46  8 

Bracket - Saturday, September 17, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 432194  Preston Park  09:00 AM  2 A4 vs A3Eastside FC B04 White B 1 vs.RVS B04 Orange1
 432195  WPFC Soccer Complex  10:30 AM  10 A6 vs A5WPFC B04 Black A 0 vs.NorthWest United B04 A Black5
 432196  Dwight Merkel Sports Complex  11:00 AM  4 A8 vs A7Spokane Sounders B04-A 2 vs.3RSC B2004 BLACK1
 432193  North Creek 1  05:00 PM  1 A2 vs A1GS Surf B04 A 3 vs.Seattle United B04 Copa A4

Bracket - Sunday, September 18, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 432214  Sedro Woolley High School  03:00 PM  1 A5 vs A3NorthWest United B04 A Black 4 vs.RVS B04 Orange1

Bracket - Saturday, September 24, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 432197  Shorewood  10:30 AM  1 A1 vs A5Seattle United B04 Copa A 1 vs.NorthWest United B04 A Black1
 432199  WPFC Soccer Complex  06:30 PM  4 A6 vs A2WPFC B04 Black A 3 vs.GS Surf B04 A6

Bracket - Sunday, September 25, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 432201  Queen Anne Bowl Playfield  04:30 PM  1 A1 vs A3Seattle United B04 Copa A 7 vs.RVS B04 Orange1

Bracket - Saturday, October 01, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 432207  Rd. 36  11:15 AM  2 A7 vs A43RSC B2004 BLACK 3 vs.Eastside FC B04 White B2
 432208  Dwight Merkel Sports Complex  02:30 PM  3 A8 vs A3Spokane Sounders B04-A 8 vs.RVS B04 Orange0
 432206  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  2 A6 vs A1WPFC B04 Black A 4 vs.Seattle United B04 Copa A2

Bracket - Sunday, October 02, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 432200  Rd. 36  01:00 PM  2 A7 vs A33RSC B2004 BLACK 4 vs.RVS B04 Orange0
 432209  Dwight Merkel Sports Complex  01:30 PM  4 A8 vs A2Spokane Sounders B04-A 4 vs.GS Surf B04 A0

Bracket - Saturday, October 08, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 432212  Auburn Mountainview High school  01:00 PM  1 A3 vs A4RVS B04 Orange 0 vs.Eastside FC B04 White B0

Bracket - Sunday, October 09, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 432211  Meadowdale High School  01:00 PM  1 A2 vs A8GS Surf B04 A 1 vs.Spokane Sounders B04-A6

Bracket - Saturday, October 15, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 432246  Dwight Merkel Sports Complex  01:00 PM  4 A8 vs A5Spokane Sounders B04-A 1 vs.NorthWest United B04 A Black1

Bracket - Sunday, October 16, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 432240  Rd. 36  10:00 AM  3 A7 vs A53RSC B2004 BLACK 0 vs.NorthWest United B04 A Black5

Bracket - Saturday, October 22, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 432220  Mt Vernon High School  03:00 PM  HS A5 vs A8NorthWest United B04 A Black 0 vs.Spokane Sounders B04-A2
 432221  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  2 A6 vs A7WPFC B04 Black A 0 vs.3RSC B2004 BLACK1
 432219  Canyon Park Junior High  03:30 PM  1 A2 vs A3GS Surf B04 A 3 vs.RVS B04 Orange1
 432218  Einstein MS  04:30 PM  1 A1 vs A4Seattle United B04 Copa A 4 vs.Eastside FC B04 White B1

Bracket - Sunday, October 23, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 432198  Preston Park  09:00 AM  1 A4 vs A8Eastside FC B04 White B 0 vs.Spokane Sounders B04-A2
 432213  Mount Vernon High School  01:00 PM  1 A5 vs A6NorthWest United B04 A Black 3 vs.WPFC B04 Black A3
 432222  Woodinville Sports Field  03:00 PM  2 A2 vs A7GS Surf B04 A 0 vs.3RSC B2004 BLACK0

Bracket - Saturday, October 29, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 432224  Preston Park  09:00 AM  1 A4 vs A5Eastside FC B04 White B 1 vs.NorthWest United B04 A Black2
 432225  Dwight Merkel Sports Complex  12:00 PM  3 A8 vs A6Spokane Sounders B04-A 2 vs.WPFC B04 Black A0
 432223  Auburn Mountainview High school  03:00 PM  1 A3 vs A1RVS B04 Orange 0 vs.Seattle United B04 Copa A6

Bracket - Sunday, October 30, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 432226  Meadowdale High School  09:15 AM  1 A2 vs A5GS Surf B04 A 0 vs.NorthWest United B04 A Black2
 432227  Preston Park  10:30 AM  2 A4 vs A6Eastside FC B04 White B 1 vs.WPFC B04 Black A2
 432242  Rd. 36  01:00 PM  2 A7 vs A83RSC B2004 BLACK 1 vs.Spokane Sounders B04-A0

Bracket - Friday, November 04, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 432216  WPFC Soccer Complex  07:45 PM  4 A6 vs A4WPFC B04 Black A 2 vs.Eastside FC B04 White B3

Bracket - Saturday, November 05, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 432205  Skagit River Park  11:00 AM  4 A5 vs A2NorthWest United B04 A Black 3 vs.GS Surf B04 A1
 432228  Shorewood  03:30 PM  1 A1 vs A6Seattle United B04 Copa A 3 vs.WPFC B04 Black A1

Bracket - Sunday, November 06, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 432217  Rd. 36  02:45 PM  2 A7 vs A13RSC B2004 BLACK 5 vs.Seattle United B04 Copa A0
 432231  Game Farm Park  06:30 PM  Y A3 vs A5RVS B04 Orange 0 vs.NorthWest United B04 A Black3

Bracket - Saturday, November 12, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 432232  Woodinville High School  09:30 AM  HS A2 vs A6GS Surf B04 A 2 vs.WPFC B04 Black A0
 432233  Auburn Mountainview High school  12:00 PM  1 A3 vs A7RVS B04 Orange 0 vs.3RSC B2004 BLACK3
 432234  Skagit River Park  01:00 PM  3 A5 vs A1NorthWest United B04 A Black 3 vs.Seattle United B04 Copa A0
 432235  Dwight Merkel Sports Complex  02:00 PM  6 A8 vs A4Spokane Sounders B04-A 3 vs.Eastside FC B04 White B1

Bracket - Sunday, November 13, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 432210  Addams (Summit)  10:00 AM  2 NS A1 vs A7Seattle United B04 Copa A 1 vs.3RSC B2004 BLACK2
 432215  Game Farm Park  11:00 AM  W A3 vs A2RVS B04 Orange 2 vs.GS Surf B04 A3
 432236  Mount Vernon High School  01:00 PM  1 A5 vs A4NorthWest United B04 A Black 2 vs.Eastside FC B04 White B0

Bracket - Saturday, November 19, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 432238  Preston Park  10:30 AM  2 A4 vs A2Eastside FC B04 White B 5 vs.GS Surf B04 A2
 432239  WPFC Soccer Complex  10:30 AM  3 A6 vs A3WPFC B04 Black A 4 vs.RVS B04 Orange0
 432237  Magnuson Park fields  04:30 PM  6 A1 vs A8Seattle United B04 Copa A 0 vs.Spokane Sounders B04-A0
 432203  Mount Vernon High School  06:00 PM  1 A5 vs A7NorthWest United B04 A Black 1 vs.3RSC B2004 BLACK0

Bracket - Sunday, November 20, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 432204  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  3 A6 vs A8WPFC B04 Black A 0 vs.Spokane Sounders B04-A2
 432241  Twin Ponds  12:30 PM  1 A1 vs A2Seattle United B04 Copa A 2 vs.GS Surf B04 A3
 432230  Preston Park  01:00 PM  1 A4 vs A7Eastside FC B04 White B 0 vs.3RSC B2004 BLACK0
 432229  Game Farm Park  02:00 PM  Y A3 vs A8RVS B04 Orange 0 vs.Spokane Sounders B04-A3

Bracket - Friday, December 02, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 432244  Preston Park  06:00 PM  1 A4 vs A1Eastside FC B04 White B 1 vs.Seattle United B04 Copa A1

Bracket - Saturday, December 03, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 432245  Bombing Range Sports Complex  01:00 PM  1 A7 vs A23RSC B2004 BLACK 2 vs.GS Surf B04 A1

Bracket - Sunday, December 04, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 432248  Dwight Merkel Sports Complex  10:00 AM  6 A8 vs A1Spokane Sounders B04-A 3 vs.Seattle United B04 Copa A0
 432202  North Creek 1  01:00 PM  1 A2 vs A4GS Surf B04 A 2 vs.Eastside FC B04 White B1
 432247  Bombing Range Sports Complex  01:00 PM  1 A7 vs A63RSC B2004 BLACK   vs.WPFC B04 Black A 

Bracket - Sunday, December 11, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 432243  Pending Availability   --    --  A3 vs A6RVS B04 Orange 2 vs.WPFC B04 Black A5






Affinity Sports Copyright 2016, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.