2016-2017 Regional Club League
Team Schedules - Boys Under 19 Div 2
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://wys-2016rcl.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=ADCBC502-6098-4099-A3BA-4205FEBA78B6&tournamentguid=6F266974-9C81-4ECA-82EE-A6050F287A9C&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




   Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals For
 A9 : Spokane Sounders B98-A3303333331333-034 35  49 
 A8 : GS Surf B98 A3330333313333-034 45  55 
 A11 : Crossfire Premier B98/99 D033331133313x-027 26  39 
 A2 : SNOHOMISH UNITED BLACK A3330313033 30-025 24  45 
 A10 : Whatcom FC Ra - BU98 Gold003033333030x-021 8  32 
 A4 : Blackhills FC B98 Black A3330130011013-019 3  22 
 A6 : PacNW B98 Blue B03033010300 1-014 -23  14 
 A5 : Harbor Premier B98/99 Green A003300100011x-09 -12  18 
 A1 : Seattle United B98 Samba C3000030000300-09 -20  27 
 A3 : Crossfire Premier B98/99 B0000030000100-04 -28  18 
 A7 : FWFC B98 White (B)0000300000000-03 -58  8 

Bracket - Sunday, September 11, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 467896  Inglemoor High School  11:15 AM  HS A8 vs A11GS Surf B98 A 3 vs.Crossfire Premier B98/99 D0
 467852  TBD   --    --  A1 vs A3Seattle United B98 Samba C 4 vs.Crossfire Premier B98/99 B2
 467904  Spokane Falls Community College  02:00 PM  1 A9 vs A7Spokane Sounders B98-A 10 vs.FWFC B98 White (B)1
 467871  Capital Soccer Fields (Blackhills Comm Soccer Co)  04:00 PM  10 A4 vs A5Blackhills FC B98 Black A 2 vs.Harbor Premier B98/99 Green A1
 467884  Starfire Sports Complex  04:30 PM  2 A6 vs A2PacNW B98 Blue B 1 vs.SNOHOMISH UNITED BLACK A5

Bracket - Saturday, September 17, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 467905  Dwight Merkel Sports Complex  02:30 PM  3 A9 vs A3Spokane Sounders B98-A 7 vs.Crossfire Premier B98/99 B0

Bracket - Sunday, September 18, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 467860  Stocker Fields  11:00 AM  4 A2 vs A5SNOHOMISH UNITED BLACK A 4 vs.Harbor Premier B98/99 Green A1
 467910  Phillips 66 Soccer Park  02:00 PM  01 A10 vs A8Whatcom FC Ra - BU98 Gold 1 vs.GS Surf B98 A5
 467891  Sacajawea Middle School  04:00 PM  1 A7 vs A11FWFC B98 White (B) 1 vs.Crossfire Premier B98/99 D4
 467872  Capital Soccer Fields (Blackhills Comm Soccer Co)  05:00 PM  10 A4 vs A1Blackhills FC B98 Black A 1 vs.Seattle United B98 Samba C0

Bracket - Saturday, September 24, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 467858  Washington Park  05:15 PM  1 A1 vs A6Seattle United B98 Samba C 2 vs.PacNW B98 Blue B6

Bracket - Sunday, September 25, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 467866  60 Acres  09:00 AM  21 A3 vs A2Crossfire Premier B98/99 B 2 vs.SNOHOMISH UNITED BLACK A8
 467873  Capital Soccer Fields (Blackhills Comm Soccer Co)  09:00 AM  10 A4 vs A6Blackhills FC B98 Black A 5 vs.PacNW B98 Blue B0
 467916  Marymoor Park  03:00 PM  3 A11 vs A9Crossfire Premier B98/99 D 3 vs.Spokane Sounders B98-A2
 467853  Shorewood  04:45 PM  1 A1 vs A5Seattle United B98 Samba C 3 vs.Harbor Premier B98/99 Green A6

Bracket - Sunday, October 02, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 467879  Gig Harbor High School  11:00 AM  1 A5 vs A3Harbor Premier B98/99 Green A 5 vs.Crossfire Premier B98/99 B2
 467862  Stocker Fields  01:00 PM  1 A2 vs A9SNOHOMISH UNITED BLACK A 3 vs.Spokane Sounders B98-A4
 467886  Starfire Sports Complex  01:00 PM  2 A6 vs A1PacNW B98 Blue B 2 vs.Seattle United B98 Samba C1
 467917  Marymoor Park  03:00 PM  3 A11 vs A10Crossfire Premier B98/99 D 4 vs.Whatcom FC Ra - BU98 Gold2
 467890  Sacajawea Middle School  04:00 PM  1 A7 vs A8FWFC B98 White (B) 1 vs.GS Surf B98 A7

Bracket - Saturday, October 08, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 467908  Dwight Merkel Sports Complex  01:30 PM  3 A9 vs A8Spokane Sounders B98-A 4 vs.GS Surf B98 A2

Bracket - Sunday, October 09, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 467880  Gig Harbor High School  01:00 PM  1 A5 vs A11Harbor Premier B98/99 Green A 0 vs.Crossfire Premier B98/99 D3
 467874  Regional Athletic Complex  02:30 PM  1 A4 vs A10Blackhills FC B98 Black A 2 vs.Whatcom FC Ra - BU98 Gold3
 467885  Starfire Sports Complex  02:30 PM  2 A6 vs A3PacNW B98 Blue B 1 vs.Crossfire Premier B98/99 B0
 467854  Georgetown  04:30 PM  1 A1 vs A7Seattle United B98 Samba C 5 vs.FWFC B98 White (B)1

Bracket - Sunday, October 23, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 467855  Roosevelt HS  12:00 AM  1 A9 vs A1Spokane Sounders B98-A 0F vs.Seattle United B98 Samba C
Forfeited Game
0
 467918  Marymoor Park  09:00 AM  2 A11 vs A4Crossfire Premier B98/99 D 1 vs.Blackhills FC B98 Black A1
 467887  Starfire Sports Complex  11:00 AM  2 A6 vs A8PacNW B98 Blue B 0 vs.GS Surf B98 A8
 467881  Gig Harbor High School  01:00 PM  1 A5 vs A7Harbor Premier B98/99 Green A 1 vs.FWFC B98 White (B)2
 467912  Phillips 66 Soccer Park  04:00 PM  01 A10 vs A2Whatcom FC Ra - BU98 Gold 0 vs.SNOHOMISH UNITED BLACK A3

Bracket - Saturday, October 29, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 467889  Starfire Sports Complex  02:00 PM  11 A6 vs A5PacNW B98 Blue B 0 vs.Harbor Premier B98/99 Green A0

Bracket - Sunday, October 30, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 467863  TBD   --    --  A2 vs A11SNOHOMISH UNITED BLACK A 1 vs.Crossfire Premier B98/99 D1
 467900  Edmonds Community College  01:15 PM  ECC A8 vs A5GS Surf B98 A 5 vs.Harbor Premier B98/99 Green A0
 467913  Phillips 66 Soccer Park  04:00 PM  01 A10 vs A1Whatcom FC Ra - BU98 Gold 6 vs.Seattle United B98 Samba C3
 467893  Sacajawea Middle School  04:00 PM  1 A7 vs A4FWFC B98 White (B) 0 vs.Blackhills FC B98 Black A4

Bracket - Sunday, November 06, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 467861  Stocker Fields  12:00 AM  1 A2 vs A4SNOHOMISH UNITED BLACK A 3 vs.Blackhills FC B98 Black A2
 467888  Starfire Sports Complex  11:00 AM  11 A6 vs A10PacNW B98 Blue B 1 vs.Whatcom FC Ra - BU98 Gold4
 467882  Gig Harbor High School  02:00 PM  1 A5 vs A9Harbor Premier B98/99 Green A 1 vs.Spokane Sounders B98-A4
 467856  Magnuson Park fields  02:30 PM  6 A1 vs A11Seattle United B98 Samba C 0 vs.Crossfire Premier B98/99 D5
 467868  Redmond High School  05:30 PM  HS A3 vs A7Crossfire Premier B98/99 B 3 vs.FWFC B98 White (B)1

Bracket - Thursday, November 10, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 467919  Redmond High School  05:15 PM  HS A11 vs A3Crossfire Premier B98/99 D 3 vs.Crossfire Premier B98/99 B2

Bracket - Friday, November 11, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 467892  Saghalie Middle School  05:00 PM  1 A7 vs A6FWFC B98 White (B) 1 vs.PacNW B98 Blue B2

Bracket - Saturday, November 12, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 467911  Phillips 66 Soccer Park  10:00 AM  01 A10 vs A7Whatcom FC Ra - BU98 Gold 4 vs.FWFC B98 White (B)0
 467902  Woodinville High School  11:00 AM  HS A8 vs A3GS Surf B98 A 2 vs.Crossfire Premier B98/99 B0
 467909  Dwight Merkel Sports Complex  11:00 AM  5 A9 vs A2Spokane Sounders B98-A 1 vs.SNOHOMISH UNITED BLACK A0

Bracket - Sunday, November 13, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 467869  Juanita High School  09:00 AM  HS A3 vs A8Crossfire Premier B98/99 B 1 vs.GS Surf B98 A5
 467920  TBD   --    --  A11 vs A6Crossfire Premier B98/99 D 4 vs.PacNW B98 Blue B0
 467914  Phillips 66 Soccer Park  02:00 PM  01 A10 vs A5Whatcom FC Ra - BU98 Gold 2 vs.Harbor Premier B98/99 Green A0
 467907  Plantes Ferry Soccer Complex  02:00 PM  1 A9 vs A4Spokane Sounders B98-A 6 vs.Blackhills FC B98 Black A0
 467894  Sacajawea Middle School  04:00 PM  1 A7 vs A2FWFC B98 White (B) 0 vs.SNOHOMISH UNITED BLACK A5

Bracket - Saturday, November 19, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 467867  Marymoor Park  11:00 AM  4B A3 vs A10Crossfire Premier B98/99 B 2 vs.Whatcom FC Ra - BU98 Gold4
 467877  Regional Athletic Complex  02:00 PM  1 A4 vs A11Blackhills FC B98 Black A 1 vs.Crossfire Premier B98/99 D1
 467897  Bothell High School  02:00 PM  HS A8 vs A9GS Surf B98 A 1 vs.Spokane Sounders B98-A1

Bracket - Sunday, November 20, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 467915  Phillips 66 Soccer Park  10:00 AM  01 A10 vs A9Whatcom FC Ra - BU98 Gold 3 vs.Spokane Sounders B98-A4
 467901  Woodinville Sports Field  01:00 PM  2 A8 vs A7GS Surf B98 A 8 vs.FWFC B98 White (B)0
 467876  Ingersoll Stadium  02:00 PM  1 A4 vs A3Blackhills FC B98 Black A 0 vs.Crossfire Premier B98/99 B0
 467857  Ballard High School  02:15 PM  BHS A1 vs A2Seattle United B98 Samba C 4 vs.SNOHOMISH UNITED BLACK A5

Bracket - Saturday, December 03, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 467875  Regional Athletic Complex  10:00 AM  1 A4 vs A8Blackhills FC B98 Black A 0 vs.GS Surf B98 A1
 467870  Marymoor Park  01:00 PM  4B A3 vs A1Crossfire Premier B98/99 B 3 vs.Seattle United B98 Samba C4
 467906  Dwight Merkel Sports Complex  02:00 PM  5 A9 vs A6Spokane Sounders B98-A 6 vs.PacNW B98 Blue B0
 467895  Saghalie Middle School  04:30 PM  1 A7 vs A10FWFC B98 White (B) 0 vs.Whatcom FC Ra - BU98 Gold3

Bracket - Sunday, December 04, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 467899  Woodinville Sports Field  12:30 PM  2 A8 vs A1GS Surf B98 A 4 vs.Seattle United B98 Samba C0
 467883  Gig Harbor High School  01:00 PM  1 A5 vs A4Harbor Premier B98/99 Green A 2 vs.Blackhills FC B98 Black A2
 467921  Marymoor Park  03:00 PM  4B A11 vs A7Crossfire Premier B98/99 D 10 vs.FWFC B98 White (B)0

Bracket - Saturday, December 10, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 467864  Snohomish High School  01:00 PM  1 A2 vs A6SNOHOMISH UNITED BLACK A   vs.PacNW B98 Blue B 

Bracket - Sunday, December 11, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 467903  Dwight Merkel Sports Complex  10:00 AM  6 A9 vs A10Spokane Sounders B98-A 0F vs.Whatcom FC Ra - BU98 Gold
Forfeited Game
0
 467859  Snohomish High School  11:00 AM  Stdm A2 vs A1SNOHOMISH UNITED BLACK A 6 vs.Seattle United B98 Samba C1
 467878  Gig Harbor High School  11:00 AM  1 A5 vs A6Harbor Premier B98/99 Green A 1 vs.PacNW B98 Blue B1
 467865  Marymoor Park  03:00 PM  2 A3 vs A4Crossfire Premier B98/99 B 1 vs.Blackhills FC B98 Black A2

Bracket - Saturday, December 17, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 467898  North Creek 4  01:00 PM  4 A8 vs A2GS Surf B98 A 0CC vs.SNOHOMISH UNITED BLACK A0CC






Affinity Sports Copyright 2016, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.