2016-2017 Regional Club League
Team Schedules - Winter Boys Under 14 Div 5
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://wys-2016rcl.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=898C20CB-F8AB-4538-B8A0-E41C998C9E26&tournamentguid=6F266974-9C81-4ECA-82EE-A6050F287A9C&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




   Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals For
 A10 : Kent United B03 Green333333333-027 53  55 
 A4 : Eastside FC B03 Grey D313303330-019 14  25 
 A7 : Kitsap Alliance FC B03 A330133003-016 6  18 
 A3 : Crossfire Premier B03 D0031 3133-014 -5  17 
 A1 : NorthWest United B03 B Red30103313 -014 6  12 
 A2 : SNOHOMISH UNITED RED B03110 013-09 -6  12 
 A8 : Harbor Premier B03 White B300130010-08 -13  13 
 A9 : FWFC B03 White (B)0310 0100-05 -10  7 
 A6 : 3RSC B2003 RCL GREEN003 1010 -05 -11  7 
 A5 : GS Surf B03 D000000100-01 -34  6 

Bracket - Saturday, January 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610472  Sedro Woolley High School  09:00 AM  1 A1 vs A2NorthWest United B03 B Red 1 vs.SNOHOMISH UNITED RED B0
 610476  Saghalie Middle School  09:00 AM  1 A9 vs A8FWFC B03 White (B) 1 vs.Harbor Premier B03 White B2

Bracket - Sunday, January 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610473  Kentridge  01:00 PM  1 A10 vs A3Kent United B03 Green 9 vs.Crossfire Premier B03 D0

Bracket - Saturday, January 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610483  Gig Harbor High School  09:15 AM  1 A8 vs A7Harbor Premier B03 White B 1 vs.Kitsap Alliance FC B03 A2
 610484  North Creek 4  12:30 PM  4 A5 vs A9GS Surf B03 D 1 vs.FWFC B03 White (B)2
 610481  Marymoor Park  01:00 PM  6 A3 vs A4Crossfire Premier B03 D 0 vs.Eastside FC B03 Grey D3

Bracket - Sunday, January 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610490  Petrovitsky Park  01:00 PM  1 A10 vs A8Kent United B03 Green 10 vs.Harbor Premier B03 White B0
 610486  Silverdale Stadium  06:00 PM  STDM A7 vs A5Kitsap Alliance FC B03 A 5 vs.GS Surf B03 D1

Bracket - Saturday, February 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610489  Snohomish High School  01:30 PM  Low A2 vs A7SNOHOMISH UNITED RED B 3 vs.Kitsap Alliance FC B03 A2
 610487  Skagit River Park  03:00 PM  1 A1 vs A3NorthWest United B03 B Red 1 vs.Crossfire Premier B03 D2

Bracket - Saturday, February 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610495  Petrovitsky Park  11:00 AM  1 A10 vs A5Kent United B03 Green 8 vs.GS Surf B03 D0
 610492  Preston Park  01:30 PM  1 A4 vs A1Eastside FC B03 Grey D 2 vs.NorthWest United B03 B Red2
 610493  Peninsula High School  03:15 PM  1 A8 vs A2Harbor Premier B03 White B 2 vs.SNOHOMISH UNITED RED B2

Bracket - Sunday, February 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610485  Sacajawea Middle School  10:00 AM  0 A9 vs A2FWFC B03 White (B) 0 vs.SNOHOMISH UNITED RED B0
 610497  Gig Harbor High School  11:00 AM  1 A8 vs A5Harbor Premier B03 White B 5 vs.GS Surf B03 D2
 610494  Silverdale Stadium  12:15 PM  STDM A7 vs A3Kitsap Alliance FC B03 A 2 vs.Crossfire Premier B03 D2
 610488  Robinswood Park  01:00 PM  West A4 vs A6Eastside FC B03 Grey D 4 vs.3RSC B2003 RCL GREEN1
 610480  Petrovitsky Park  04:30 PM  1 A10 vs A1Kent United B03 Green 2 vs.NorthWest United B03 B Red0

Bracket - Saturday, February 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610475  Chiawana HS  02:00 PM  1 A6 vs A73RSC B2003 RCL GREEN 1 vs.Kitsap Alliance FC B03 A2

Bracket - Friday, February 24, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610479  Snohomish High School  05:00 PM  Stdm A2 vs A4SNOHOMISH UNITED RED B 1 vs.Eastside FC B03 Grey D2

Bracket - Saturday, February 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610502  Gordon Synthetic Turf Athletic Field  09:00 AM  Gras A7 vs A9Kitsap Alliance FC B03 A 3 vs.FWFC B03 White (B)1
 610498  Preston Park  12:00 PM  1 A4 vs A10Eastside FC B03 Grey D 2 vs.Kent United B03 Green4
 610501  Chiawana HS  02:30 PM  1 A6 vs A83RSC B2003 RCL GREEN 1 vs.Harbor Premier B03 White B0

Bracket - Sunday, February 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610496  Pending Availability   --    --  A6 vs A93RSC B2003 RCL GREEN   vs.FWFC B03 White (B) 
 610499  Snohomish High School  09:00 AM  Low A2 vs A3SNOHOMISH UNITED RED B   vs.Crossfire Premier B03 D 
 610503  Silverdale Stadium  01:30 PM  STDM A7 vs A10Kitsap Alliance FC B03 A 0 vs.Kent United B03 Green1
 610474  Preston Park  03:00 PM  1 A4 vs A5Eastside FC B03 Grey D 6 vs.GS Surf B03 D0

Bracket - Friday, March 03, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610500  Mount Vernon High School  07:00 PM  1 A1 vs A5NorthWest United B03 B Red 3 vs.GS Surf B03 D0

Bracket - Saturday, March 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610506  Petrovitsky Park  11:00 AM  1 A10 vs A2Kent United B03 Green 11 vs.SNOHOMISH UNITED RED B0
 610505  Peninsula High School  12:45 PM  1 A8 vs A1Harbor Premier B03 White B 0 vs.NorthWest United B03 B Red3
 610508  Canyon Park Junior High  01:00 PM  1 A5 vs A6GS Surf B03 D 2 vs.3RSC B2003 RCL GREEN2
 610509  Preston Park  01:30 PM  1 A4 vs A9Eastside FC B03 Grey D 3 vs.FWFC B03 White (B)0
 610491  Marymoor Park  06:00 PM  2 A3 vs A6Crossfire Premier B03 D 3 vs.3RSC B2003 RCL GREEN2

Bracket - Sunday, March 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610482  Snohomish High School  11:00 AM  Low A2 vs A6SNOHOMISH UNITED RED B 0 vs.3RSC B2003 RCL GREEN0
 610510  Saghalie Middle School  12:00 PM  1 A9 vs A1FWFC B03 White (B) 0 vs.NorthWest United B03 B Red0
 610504  Marymoor Park  03:00 PM  3 A3 vs A8Crossfire Premier B03 D 2 vs.Harbor Premier B03 White B2

Bracket - Saturday, March 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610513  Peninsula High School  10:15 AM  1 A8 vs A4Harbor Premier B03 White B 1 vs.Eastside FC B03 Grey D3
 610512  Canyon Park Junior High  11:00 AM  1 A5 vs A2GS Surf B03 D 0 vs.SNOHOMISH UNITED RED B6
 610514  Skagit River Park  01:00 PM  1 A1 vs A7NorthWest United B03 B Red 2 vs.Kitsap Alliance FC B03 A0
 610515  Juanita High School  01:00 PM  HS A3 vs A9Crossfire Premier B03 D 5 vs.FWFC B03 White (B)3
 610511  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  03:30 PM  34 A6 vs A103RSC B2003 RCL GREEN 0 vs.Kent United B03 Green7

Bracket - Sunday, March 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610516  Woodinville High School  01:00 PM  HS A5 vs A3GS Surf B03 D 0 vs.Crossfire Premier B03 D3
 610478  Saghalie Middle School  02:00 PM  1 A9 vs A10FWFC B03 White (B) 0 vs.Kent United B03 Green3
 610507  Silverdale Stadium  02:45 PM  STDM A7 vs A4Kitsap Alliance FC B03 A 2 vs.Eastside FC B03 Grey D0
 610477  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  03:20 PM  30 A6 vs A13RSC B2003 RCL GREEN   vs.NorthWest United B03 B Red 






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.