2016-2017 Regional Club League
Team Schedules - Winter Boys Under 14 Div 3
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://wys-2016rcl.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=7BE1CF33-B390-4D1A-913A-5B1791D0C937&tournamentguid=6F266974-9C81-4ECA-82EE-A6050F287A9C&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




   Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals For
 A10 : FWFC B03 Blue (A)33333333 -024 24  28 
 A6 : PacNW B03 Blue B333333300-021 8  19 
 A3 : Crossfire Yakima - B03 A33331033 -019 17  25 
 A5 : WA Timbers 03B Red 2030033033-015 5  16 
 A8 : Blackhills FC B03 Black A103301003-011 2  18 
 A9 : Seattle United B03 Samba C103003130-011 -1  11 
 A1 : 3RSC B2003 BLACK001003033-010 -6  13 
 A4 : Harbor Premier B03 Green A330010101-09 -11  13 
 A7 : Whatcom FC Rangers - BU03 Gold000000301-04 -12  11 
 A2 : GS Surf B03 C000300000-03 -26  6 

Bracket - Saturday, January 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610384  Gig Harbor High School  11:30 AM  1 A4 vs A5Harbor Premier B03 Green A 1 vs.WA Timbers 03B Red 20
 610385  Starfire Complex  04:00 PM  2 A6 vs A7PacNW B03 Blue B 3 vs.Whatcom FC Rangers - BU03 Gold1
 610386  Lower Woodland  04:15 PM  7 A9 vs A8Seattle United B03 Samba C 2 vs.Blackhills FC B03 Black A2

Bracket - Sunday, January 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610389  Edmonds Community College  03:30 PM  ECC A2 vs A4GS Surf B03 C 1 vs.Harbor Premier B03 Green A4

Bracket - Saturday, January 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610392  Lynnwood High School  11:15 AM  1 A2 vs A6GS Surf B03 C 0 vs.PacNW B03 Blue B3
 610394  Camas High School  02:00 PM  Stdm A5 vs A9WA Timbers 03B Red 2 1 vs.Seattle United B03 Samba C0
 610391  Sozo Sports Complex  03:00 PM  1 A3 vs A4Crossfire Yakima - B03 A 3 vs.Harbor Premier B03 Green A0
 610390  Saghalie Middle School  04:30 PM  1 A10 vs A1FWFC B03 Blue (A) 5 vs.3RSC B2003 BLACK0

Bracket - Sunday, January 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610395  Ingraham High School  09:15 AM  N A9 vs A2Seattle United B03 Samba C 1 vs.GS Surf B03 C0
 610387  Starfire Complex  12:30 PM  11 A6 vs A1PacNW B03 Blue B 1 vs.3RSC B2003 BLACK0

Bracket - Saturday, February 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610400  Saghalie Middle School  09:00 AM  1 A10 vs A8FWFC B03 Blue (A) 2 vs.Blackhills FC B03 Black A1
 610398  Gig Harbor High School  11:15 AM  1 A4 vs A6Harbor Premier B03 Green A 2 vs.PacNW B03 Blue B4
 610399  Edmonds Woodway High School  12:45 PM  1 A2 vs A7GS Surf B03 C 5 vs.Whatcom FC Rangers - BU03 Gold3

Bracket - Sunday, February 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610388  Shorecrest HS  11:15 AM  1 A9 vs A10Seattle United B03 Samba C 1 vs.FWFC B03 Blue (A)4

Bracket - Saturday, February 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610405  Saghalie Middle School  01:00 PM  1 A10 vs A5FWFC B03 Blue (A) 2 vs.WA Timbers 03B Red 21
 610402  Peninsula High School  01:30 PM  1 A4 vs A1Harbor Premier B03 Green A 2 vs.3RSC B2003 BLACK2
 610404  Phillips 66 Soccer Park  02:00 PM  01 A7 vs A3Whatcom FC Rangers - BU03 Gold 1 vs.Crossfire Yakima - B03 A4
 610403  Ingersoll Stadium  02:00 PM  1 A8 vs A2Blackhills FC B03 Black A 3 vs.GS Surf B03 C0
 610406  Petrovitsky Park  04:00 PM  1 A6 vs A9PacNW B03 Blue B 2 vs.Seattle United B03 Samba C1

Bracket - Sunday, February 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610407  Tumwater HS Stadium  12:00 PM  Stdm A8 vs A5Blackhills FC B03 Black A 2 vs.WA Timbers 03B Red 20
 610409  Lynnwood High School  01:00 PM  1 A2 vs A3GS Surf B03 C 0 vs.Crossfire Yakima - B03 A3

Bracket - Saturday, February 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610410  Lampson Std.  01:30 PM  1 A1 vs A53RSC B2003 BLACK 1 vs.WA Timbers 03B Red 23

Bracket - Sunday, February 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610397  Lampson Std.  10:00 AM  1 A1 vs A33RSC B2003 BLACK 1 vs.Crossfire Yakima - B03 A5
 610396  Phillips 66 Soccer Park  10:00 AM  01 A7 vs A5Whatcom FC Rangers - BU03 Gold 0 vs.WA Timbers 03B Red 23

Bracket - Saturday, February 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610408  Gig Harbor High School  09:00 AM  1 A4 vs A10Harbor Premier B03 Green A 1 vs.FWFC B03 Blue (A)5
 610411  Starfire Sports Complex  09:00 AM  2 A6 vs A8PacNW B03 Blue B 3 vs.Blackhills FC B03 Black A0
 610412  Phillips 66 Soccer Park  04:00 PM  01 A7 vs A9Whatcom FC Rangers - BU03 Gold 1 vs.Seattle United B03 Samba C2

Bracket - Sunday, February 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610414  Sozo Sports Complex  11:00 AM  1 A3 vs A8Crossfire Yakima - B03 A 2 vs.Blackhills FC B03 Black A2
 610413  Phillips 66 Soccer Park  12:00 PM  01 A7 vs A10Whatcom FC Rangers - BU03 Gold 0 vs.FWFC B03 Blue (A)2

Bracket - Saturday, March 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610416  Saghalie Middle School  09:00 AM  1 A10 vs A2FWFC B03 Blue (A) 6 vs.GS Surf B03 C0
 610419  Peninsula High School  11:00 AM  1 A4 vs A9Harbor Premier B03 Green A 0 vs.Seattle United B03 Samba C0
 610418  Harmony Sports Complex  01:00 PM  8 A5 vs A6WA Timbers 03B Red 2 1 vs.PacNW B03 Blue B3
 610415  South Sound Stadium  04:00 PM  Stdm A8 vs A1Blackhills FC B03 Black A 0 vs.3RSC B2003 BLACK3

Bracket - Sunday, March 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610420  Jefferson  11:00 AM  N A9 vs A1Seattle United B03 Samba C 3 vs.3RSC B2003 BLACK0
 610426  Harmony Sports Complex  01:00 PM  8 A5 vs A3WA Timbers 03B Red 2 3 vs.Crossfire Yakima - B03 A2
 610421  Starfire Sports Complex  01:00 PM  3 A6 vs A10PacNW B03 Blue B 0 vs.FWFC B03 Blue (A)2
 610393  Tumwater HS Stadium  02:00 PM  Stdm A8 vs A7Blackhills FC B03 Black A 1 vs.Whatcom FC Rangers - BU03 Gold3

Bracket - Saturday, March 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610422  Harmony Sports Complex  12:00 PM  9 A5 vs A2WA Timbers 03B Red 2 4 vs.GS Surf B03 C0
 610423  Ingersoll Stadium  12:00 PM  1 A8 vs A4Blackhills FC B03 Black A 7 vs.Harbor Premier B03 Green A1
 610401  Perry Soccer Complex  01:00 PM  4 A3 vs A6Crossfire Yakima - B03 A 4 vs.PacNW B03 Blue B0
 610424  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  01:50 PM  34 A1 vs A73RSC B2003 BLACK 1 vs.Whatcom FC Rangers - BU03 Gold0

Bracket - Sunday, March 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610382  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  12:00 PM  30 A1 vs A23RSC B2003 BLACK 5 vs.GS Surf B03 C0
 610417  Phillips 66 Soccer Park  12:00 PM  01 A7 vs A4Whatcom FC Rangers - BU03 Gold 2 vs.Harbor Premier B03 Green A2
 610425  Perry Soccer Complex  01:00 PM  4 A3 vs A9Crossfire Yakima - B03 A 2 vs.Seattle United B03 Samba C1






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.