2016-2017 Regional Club League
Team Schedules - Boys Under 16 Div 2
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://wys-2016rcl.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=75C766DC-E86C-4909-A620-297BAA334BB8&tournamentguid=6F266974-9C81-4ECA-82EE-A6050F287A9C&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




   Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals For
 A9 : Washington Rush B01 A30333333303333-036 24  35 
 A4 : Whatcom FC Ra - BU01 Gold31303313333303-032 8  22 
 A3 : WPFC B01 White B11013300033333-024 9  26 
 A10 : SNOHOMISH UNITED BLACK A3301013133330 -024 8  30 
 A1 : WA Timbers 01B Red 111300330003033-020 11  25 
 A8 : Seattle United B01 Tango B10303013330000-017 -5  25 
 A6 : Crossfire Premier B01 B00133303000003-016 -12  20 
 A5 : FWFC B01 Blue (A)30003000331030-016 -3  21 
 A2 : PacNW B01 Blue B1330030001000 -011 -9  21 
 A7 : GS Surf B01 B00000000000300-03 -31  13 

Bracket - Saturday, September 10, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429931  TBD   --    --  A6 vs A10Crossfire Premier B01 B 2 vs.SNOHOMISH UNITED BLACK A7

Bracket - Sunday, September 11, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429895  Harmony Sports Complex  11:00 AM  9 A1 vs A2WA Timbers 01B Red 1 1 vs.PacNW B01 Blue B1
 429930  60 Acres  01:00 PM  21 A6 vs A4Crossfire Premier B01 B 0 vs.Whatcom FC Ra - BU01 Gold1
 429909  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  8 A3 vs A8WPFC B01 White B 1 vs.Seattle United B01 Tango B1
 429938  Lynnwood High School  03:00 PM  3 A7 vs A5GS Surf B01 B 0 vs.FWFC B01 Blue (A)3

Bracket - Saturday, September 17, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429920  Pending Availability  05:00 PM  1 A4 vs A1Whatcom FC Ra - BU01 Gold 1 vs.WA Timbers 01B Red 11
 429926  Sacajawea Middle School  05:00 PM  1 A5 vs A9FWFC B01 Blue (A) 0 vs.Washington Rush B01 A1

Bracket - Sunday, September 18, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429924  Saghalie Middle School  10:00 AM  1 A5 vs A2FWFC B01 Blue (A) 3 vs.PacNW B01 Blue B4
 429953  Kasch Park Sports Complex  10:30 AM  2 A9 vs A4Washington Rush B01 A 0 vs.Whatcom FC Ra - BU01 Gold1
 429959  Stocker Fields  11:00 AM  7 A10 vs A8SNOHOMISH UNITED BLACK A 5 vs.Seattle United B01 Tango B3
 429939  Lynnwood High School  12:30 PM  3 A7 vs A1GS Surf B01 B 0 vs.WA Timbers 01B Red 13
 429910  WPFC Soccer Complex  01:30 PM  8 A3 vs A6WPFC B01 White B 1 vs.Crossfire Premier B01 B1

Bracket - Saturday, September 24, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429917  Phillips 66 Soccer Park  10:00 AM  01 A4 vs A9Whatcom FC Ra - BU01 Gold 0 vs.Washington Rush B01 A1

Bracket - Sunday, September 25, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429896  Harmony Sports Complex  11:00 AM  9 A1 vs A8WA Timbers 01B Red 1 0 vs.Seattle United B01 Tango B1
 429911  WPFC Soccer Complex  12:00 PM  11 A3 vs A9WPFC B01 White B 3 vs.Washington Rush B01 A4
 429925  Saghalie Middle School  12:00 PM  1 A5 vs A6FWFC B01 Blue (A) 2 vs.Crossfire Premier B01 B3
 429904  Starfire Sports Complex  01:00 PM  2 A2 vs A10PacNW B01 Blue B 4 vs.SNOHOMISH UNITED BLACK A2

Bracket - Saturday, October 01, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429916  Phillips 66 Soccer Park  02:00 PM  01 A4 vs A7Whatcom FC Ra - BU01 Gold 2 vs.GS Surf B01 B1
 429946  Georgetown  03:15 PM  1 A8 vs A5Seattle United B01 Tango B 1 vs.FWFC B01 Blue (A)2

Bracket - Sunday, October 02, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429960  Stocker Fields  11:00 AM  4 A10 vs A3SNOHOMISH UNITED BLACK A 1 vs.WPFC B01 White B1
 429954  Archbishop Murphy High School  01:00 PM  stdm A9 vs A1Washington Rush B01 A 1 vs.WA Timbers 01B Red 10
 429945  Shorecrest HS  03:00 PM  1 A8 vs A2Seattle United B01 Tango B 2 vs.PacNW B01 Blue B1
 429918  Phillips 66 Soccer Park  04:00 PM  01 A4 vs A5Whatcom FC Ra - BU01 Gold 3 vs.FWFC B01 Blue (A)1
 429932  Marymoor Park  05:00 PM  3 A6 vs A7Crossfire Premier B01 B 2 vs.GS Surf B01 B1

Bracket - Saturday, October 08, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429951  Lincoln Field (Everett HS)  12:00 PM  1 A9 vs A10Washington Rush B01 A 3 vs.SNOHOMISH UNITED BLACK A0
 429898  Harmony Sports Complex  01:00 PM  8 A1 vs A7WA Timbers 01B Red 1 5 vs.GS Surf B01 B1

Bracket - Sunday, October 09, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429919  Phillips 66 Soccer Park  10:00 AM  01 A4 vs A10Whatcom FC Ra - BU01 Gold 0 vs.SNOHOMISH UNITED BLACK A0
 429955  Archbishop Murphy High School  10:45 AM  stdm A9 vs A8Washington Rush B01 A 3 vs.Seattle United B01 Tango B0
 429933  Hartman Park  11:00 AM  1 A6 vs A2Crossfire Premier B01 B 2 vs.PacNW B01 Blue B1
 429897  Harmony Sports Complex  04:30 PM  9 A1 vs A5WA Timbers 01B Red 1 3 vs.FWFC B01 Blue (A)0
 429912  WPFC Soccer Complex  06:00 PM  4 A3 vs A7WPFC B01 White B 4 vs.GS Surf B01 B1

Bracket - Friday, October 21, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429905  Starfire Complex  08:00 PM  4 A2 vs A7PacNW B01 Blue B 4 vs.GS Surf B01 B0

Bracket - Saturday, October 22, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429928  Sacajawea Middle School  09:00 AM  1 A5 vs A10FWFC B01 Blue (A) 0 vs.SNOHOMISH UNITED BLACK A1
 429922  Phillips 66 Soccer Park  10:00 AM  01 A4 vs A6Whatcom FC Ra - BU01 Gold 3 vs.Crossfire Premier B01 B2
 429900  Harmony Sports Complex  03:00 PM  8 A1 vs A3WA Timbers 01B Red 1
Forfeited Game
 0 vs.WPFC B01 White B0F

Bracket - Sunday, October 23, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429921  Phillips 66 Soccer Park  10:00 AM  01 A4 vs A2Whatcom FC Ra - BU01 Gold 4 vs.PacNW B01 Blue B2
 429899  Harmony Sports Complex  11:00 AM  9 A1 vs A6WA Timbers 01B Red 1 1 vs.Crossfire Premier B01 B2
 429949  Jefferson  11:00 AM  1 A8 vs A10Seattle United B01 Tango B 3 vs.SNOHOMISH UNITED BLACK A3
 429927  Saghalie Middle School  12:00 PM  1 A5 vs A7FWFC B01 Blue (A) 2 vs.GS Surf B01 B1
 429956  Archbishop Murphy High School  02:30 PM  stdm A9 vs A3Washington Rush B01 A 2 vs.WPFC B01 White B0

Bracket - Friday, October 28, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429913  WPFC Soccer Complex  07:30 PM  2 A3 vs A5WPFC B01 White B 2 vs.FWFC B01 Blue (A)4

Bracket - Saturday, October 29, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429952  Kasch Park Sports Complex  01:30 PM  3 A9 vs A2Washington Rush B01 A 5 vs.PacNW B01 Blue B1

Bracket - Sunday, October 30, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429962  Centennial MS  01:00 PM  1 A10 vs A9SNOHOMISH UNITED BLACK A 4 vs.Washington Rush B01 A2
 429940  Meadowdale High School  03:45 PM  1 A7 vs A4GS Surf B01 B 2 vs.Whatcom FC Ra - BU01 Gold3
 429906  Starfire Sports Complex  06:00 PM  1 A2 vs A8PacNW B01 Blue B 0 vs.Seattle United B01 Tango B3

Bracket - Saturday, November 05, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429907  Starfire Sports Complex  09:00 AM  2 A2 vs A5PacNW B01 Blue B 1 vs.FWFC B01 Blue (A)1

Bracket - Sunday, November 06, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429941  Lynnwood High School  10:45 AM  3 A7 vs A10GS Surf B01 B 0 vs.SNOHOMISH UNITED BLACK A2
 429914  WPFC Soccer Complex  12:00 PM  3 A3 vs A4WPFC B01 White B 0 vs.Whatcom FC Ra - BU01 Gold1
 429901  Harmony Sports Complex  01:00 PM  8 A1 vs A9WA Timbers 01B Red 1 0 vs.Washington Rush B01 A1
 429935  Redmond High School  07:30 PM  HS A6 vs A8Crossfire Premier B01 B 1 vs.Seattle United B01 Tango B3

Bracket - Saturday, November 12, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429963  Glacier Peak High School  09:00 AM  Stdm A10 vs A5SNOHOMISH UNITED BLACK A 1 vs.FWFC B01 Blue (A)0
 429934  Redmond High School  01:00 PM  A A6 vs A1Crossfire Premier B01 B 0 vs.WA Timbers 01B Red 12

Bracket - Sunday, November 13, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429942  Edmonds Community College  10:45 AM  ECC A7 vs A8GS Surf B01 B 2 vs.Seattle United B01 Tango B4
 429915  WPFC Soccer Complex  12:00 PM  2 A3 vs A1WPFC B01 White B 2 vs.WA Timbers 01B Red 11
 429908  Starfire Sports Complex  01:00 PM  2 A2 vs A4PacNW B01 Blue B 1 vs.Whatcom FC Ra - BU01 Gold2
 429936  Marymoor Park  05:00 PM  6 A6 vs A9Crossfire Premier B01 B 2 vs.Washington Rush B01 A3

Bracket - Saturday, November 19, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429948  Queen Anne Bowl Playfield  09:00 AM  1 A8 vs A7Seattle United B01 Tango B 1 vs.GS Surf B01 B4

Bracket - Sunday, November 20, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429943  Edmonds Community College  09:15 AM  ECC A7 vs A3GS Surf B01 B 0 vs.WPFC B01 White B4
 429929  Saghalie Middle School  02:00 PM  1 A5 vs A4FWFC B01 Blue (A) 3 vs.Whatcom FC Ra - BU01 Gold0

Bracket - Thursday, December 01, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429961  Glacier Peak High School  07:00 PM  Aux A10 vs A6SNOHOMISH UNITED BLACK A 2 vs.Crossfire Premier B01 B1

Bracket - Saturday, December 03, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429957  Kasch Park Sports Complex  11:00 AM  2 A9 vs A6Washington Rush B01 A 4 vs.Crossfire Premier B01 B0
 429903  Renton Memorial Stadium  01:45 PM  2 A2 vs A3PacNW B01 Blue B 0 vs.WPFC B01 White B3
 429950  Roosevelt HS  02:00 PM  1 A8 vs A1Seattle United B01 Tango B 2 vs.WA Timbers 01B Red 15

Bracket - Sunday, December 04, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429902  Renton Memorial Stadium  09:00 AM  2 A2 vs A6PacNW B01 Blue B 1 vs.Crossfire Premier B01 B2
 429944  Lower Woodland  10:00 AM  2 A8 vs A4Seattle United B01 Tango B 0 vs.Whatcom FC Ra - BU01 Gold1
 429937  Woodinville Sports Field  11:00 AM  1 A7 vs A9GS Surf B01 B 0 vs.Washington Rush B01 A5
 429958  Snohomish High School  01:00 PM  Stdm A10 vs A1SNOHOMISH UNITED BLACK A 2 vs.WA Timbers 01B Red 13

Bracket - Friday, December 09, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429947  Georgetown  06:30 PM  1 A8 vs A3Seattle United B01 Tango B 1 vs.WPFC B01 White B2

Bracket - Saturday, December 10, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429964  Snohomish High School  11:00 AM  Stdm A10 vs A2SNOHOMISH UNITED BLACK A   vs.PacNW B01 Blue B 
 429923  Saghalie Middle School  03:00 PM  1 A5 vs A3FWFC B01 Blue (A) 0 vs.WPFC B01 White B3






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.