2016-2017 Regional Club League
Team Schedules - Boys Under 14 Div 2
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://wys-2016rcl.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=6BA609FE-8B50-4D1F-99D4-2D73C3AF8E88&tournamentguid=6F266974-9C81-4ECA-82EE-A6050F287A9C&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




   Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals For
 A3 : WA Timbers 03B Red 131333333303333-037 24  37 
 A1 : Seattle United B03 Tango B00333333333300-030 28  49 
 A5 : Washington Rush B03 A13303113030333-027 22  51 
 A4 : Eastside FC B03 White B11330333030330-026 7  30 
 A2 : GS Surf B03 B13011033033001-019 2  25 
 A8 : Spokane Sounders B03-A33000100003000-010 -12  22 
 A7 : PacNW B03 Blue B10100103000013-010 -20  19 
 A6 : 3RSC B2003 BLACK00100000000000-01 -51  13 

Bracket - Saturday, September 10, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429391  Magnuson  11:00 AM  7 A1 vs A3Seattle United B03 Tango B 0 vs.WA Timbers 03B Red 12
 429427  Rd. 36  11:45 AM  2 A6 vs A83RSC B2003 BLACK 1 vs.Spokane Sounders B03-A3
 429419  Walter E. Hall  12:00 PM  1 A5 vs A7Washington Rush B03 A 2 vs.PacNW B03 Blue B2
 429399  Meadowdale High School  01:30 PM  1 A2 vs A4GS Surf B03 B 1 vs.Eastside FC B03 White B1

Bracket - Saturday, September 17, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429412  Preston Park  12:00 PM  1 A4 vs A3Eastside FC B03 White B 1 vs.WA Timbers 03B Red 11
 429440  Dwight Merkel Sports Complex  12:30 PM  3 A8 vs A7Spokane Sounders B03-A 3 vs.PacNW B03 Blue B0
 429426  Rd. 36  01:15 PM  1 A6 vs A53RSC B2003 BLACK 2 vs.Washington Rush B03 A7
 429398  Meadowdale High School  01:30 PM  1 A2 vs A1GS Surf B03 B 2 vs.Seattle United B03 Tango B1

Bracket - Sunday, September 18, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429401  Edmonds Woodway High School  09:30 AM  1 A2 vs A3GS Surf B03 B 0 vs.WA Timbers 03B Red 11
 429431  Chiawana HS  11:15 AM  2 A6 vs A73RSC B2003 BLACK 3 vs.PacNW B03 Blue B3
 429441  Dwight Merkel Sports Complex  12:30 PM  4 A8 vs A5Spokane Sounders B03-A 2 vs.Washington Rush B03 A4

Bracket - Saturday, September 24, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429414  Preston Park  12:00 PM  2 A4 vs A8Eastside FC B03 White B 3 vs.Spokane Sounders B03-A1
 429392  Magnuson  12:30 PM  7 A1 vs A5Seattle United B03 Tango B 4 vs.Washington Rush B03 A2
 429435  Starfire Sports Complex  03:15 PM  3 A7 vs A3PacNW B03 Blue B 0 vs.WA Timbers 03B Red 11

Bracket - Sunday, September 25, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429423  Kasch Park Sports Complex  09:00 AM  2 A5 vs A8Washington Rush B03 A 2 vs.Spokane Sounders B03-A0

Bracket - Saturday, October 01, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429421  Kasch Park Sports Complex  10:35 AM  3 A5 vs A2Washington Rush B03 A 2 vs.GS Surf B03 B2
 429430  Rd. 36  01:30 PM  3 A6 vs A13RSC B2003 BLACK 1 vs.Seattle United B03 Tango B3
 429437  Starfire Complex  05:00 PM  11 A7 vs A4PacNW B03 Blue B 0 vs.Eastside FC B03 White B4

Bracket - Sunday, October 02, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429436  Starfire Sports Complex  11:00 AM  2 A7 vs A5PacNW B03 Blue B 3 vs.Washington Rush B03 A3
 429443  Dwight Merkel Sports Complex  12:00 PM  4 A8 vs A2Spokane Sounders B03-A 1 vs.GS Surf B03 B1

Bracket - Saturday, October 08, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429394  Shorecrest HS  11:00 AM  1 A1 vs A7Seattle United B03 Tango B 8 vs.PacNW B03 Blue B0
 429409  Harmony Sports Complex  11:00 AM  8 A3 vs A4WA Timbers 03B Red 1 1 vs.Eastside FC B03 White B0
 429424  Kasch Park Sports Complex  04:00 PM  2 A5 vs A6Washington Rush B03 A 6 vs.3RSC B2003 BLACK0

Bracket - Sunday, October 09, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429416  Preston Park  01:00 PM  1 A4 vs A6Eastside FC B03 White B 3 vs.3RSC B2003 BLACK0

Bracket - Saturday, October 15, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429428  Rd. 36  01:15 PM  1 A6 vs A43RSC B2003 BLACK 1 vs.Eastside FC B03 White B4
 429442  Plantes Ferry Soccer Complex  03:00 PM  9 A8 vs A3Spokane Sounders B03-A 2 vs.WA Timbers 03B Red 13

Bracket - Sunday, October 16, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429432  Rd. 36  11:45 AM  3 A6 vs A33RSC B2003 BLACK 1 vs.WA Timbers 03B Red 13
 429446  Dwight Merkel Sports Complex  12:00 PM  3 A8 vs A4Spokane Sounders B03-A 0 vs.Eastside FC B03 White B2

Bracket - Saturday, October 22, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429395  Shorewood  09:30 AM  1 A1 vs A4Seattle United B03 Tango B 6 vs.Eastside FC B03 White B1
 429439  Starfire Sports Complex  12:00 PM  1 A7 vs A8PacNW B03 Blue B 4 vs.Spokane Sounders B03-A2
 429407  Harmony Sports Complex  01:00 PM  9 A3 vs A2WA Timbers 03B Red 1 3 vs.GS Surf B03 B1

Bracket - Sunday, October 23, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429400  Lynnwood High School  09:30 AM  3 A2 vs A8GS Surf B03 B 2 vs.Spokane Sounders B03-A1
 429420  Archbishop Murphy High School  10:45 AM  stdm A5 vs A3Washington Rush B03 A 2 vs.WA Timbers 03B Red 14

Bracket - Saturday, October 29, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429402  Edmonds Community College  09:30 AM  ECC A2 vs A7GS Surf B03 B 1 vs.PacNW B03 Blue B0
 429408  Harmony Sports Complex  11:00 AM  8 A3 vs A1WA Timbers 03B Red 1 1 vs.Seattle United B03 Tango B2
 429445  Plantes Ferry Soccer Complex  01:30 PM  9 A8 vs A6Spokane Sounders B03-A 4 vs.3RSC B2003 BLACK0

Bracket - Sunday, October 30, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429403  Edmonds Community College  09:30 AM  ECC A2 vs A5GS Surf B03 B 1 vs.Washington Rush B03 A5
 429434  Starfire Sports Complex  01:00 PM  11 A7 vs A1PacNW B03 Blue B 1 vs.Seattle United B03 Tango B3

Bracket - Saturday, November 05, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429410  Harmony Sports Complex  01:00 PM  9 A3 vs A8WA Timbers 03B Red 1 4 vs.Spokane Sounders B03-A0
 429418  Preston Park  02:30 PM  2 A4 vs A7Eastside FC B03 White B 3 vs.PacNW B03 Blue B0
 429397  Miller  04:30 PM  1 A1 vs A6Seattle United B03 Tango B 8 vs.3RSC B2003 BLACK0

Bracket - Sunday, November 06, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429404  Lynnwood High School  12:30 PM  3 A2 vs A6GS Surf B03 B 5 vs.3RSC B2003 BLACK0
 429393  Roosevelt HS  01:00 PM  1 A1 vs A8Seattle United B03 Tango B 4 vs.Spokane Sounders B03-A2
 429406  Harmony Sports Complex  01:00 PM  9 A3 vs A5WA Timbers 03B Red 1 3 vs.Washington Rush B03 A2

Bracket - Saturday, November 12, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429411  Harmony Sports Complex  11:00 AM  8 A3 vs A7WA Timbers 03B Red 1 3 vs.PacNW B03 Blue B1

Bracket - Sunday, November 13, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429429  Chiawana HS  11:00 AM  2 A6 vs A23RSC B2003 BLACK 2 vs.GS Surf B03 B5
 429422  Archbishop Murphy High School  01:15 PM  stdm A5 vs A4Washington Rush B03 A 5 vs.Eastside FC B03 White B2

Bracket - Saturday, November 19, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429444  Plantes Ferry Soccer Complex  12:00 PM  2 A8 vs A1Spokane Sounders B03-A 1 vs.Seattle United B03 Tango B4
 429415  Preston Park  03:30 PM  2 A4 vs A2Eastside FC B03 White B 1 vs.GS Surf B03 B0

Bracket - Sunday, November 20, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429396  Shorecrest HS  03:00 PM  1 A1 vs A2Seattle United B03 Tango B 3 vs.GS Surf B03 B2

Bracket - Saturday, December 03, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429433  Renton Memorial Stadium  10:30 AM  2 A7 vs A2PacNW B03 Blue B 2 vs.GS Surf B03 B2
 429405  Harmony Sports Complex  01:00 PM  8 A3 vs A6WA Timbers 03B Red 1 7 vs.3RSC B2003 BLACK1
 429413  Preston Park  05:00 PM  2 A4 vs A1Eastside FC B03 White B 3 vs.Seattle United B03 Tango B1

Bracket - Sunday, December 04, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429417  Preston Park  09:00 AM  1 A4 vs A5Eastside FC B03 White B 2 vs.Washington Rush B03 A6
 429438  Lindbergh High School  10:30 AM  HS A7 vs A6PacNW B03 Blue B 3 vs.3RSC B2003 BLACK1

Bracket - Sunday, December 11, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429425  Archbishop Murphy High School  12:00 PM  stdm A5 vs A1Washington Rush B03 A 3 vs.Seattle United B03 Tango B2






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.