2016-2017 Regional Club League
Team Schedules - Boys Under 09 Div 2 7Aside
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://wys-2016rcl.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=5F92E1EC-ABA0-4DC9-A07A-C67F52992665&tournamentguid=6F266974-9C81-4ECA-82EE-A6050F287A9C&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




   Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals For
 A3 : Crossfire Premier B08 B33330333033333-036 43  66 
 A2 : GS Surf B08 B31303333311303-030 33  61 
 A1 : Seattle United B08 Samba C01333330331033-029 39  72 
 A5 : Washington Rush B08 A30330303330330-027 18  60 
 A6 : WPFC B08 White B30003300030030-015 -9  36 
 A4 : FWFC B08 Blue (A)00000033030013-013 -26  46 
 A7 : Harbor Premier B08 Green A33000003000003-012 -21  50 
 A8 : PacNW B08 Blue B00300000000000-03 -77  23 

Bracket - Saturday, September 10, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 428037  Ballinger Playfield  09:00 AM  BP A2 vs A4GS Surf B08 B 10 vs.FWFC B08 Blue (A)2
 428065  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  6 A6 vs A8WPFC B08 White B 4 vs.PacNW B08 Blue B1

Bracket - Sunday, September 11, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 428029  McGilvra  02:30 PM  1 A1 vs A3Seattle United B08 Samba C 3 vs.Crossfire Premier B08 B4

Bracket - Saturday, September 17, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 428036  Ballinger Playfield  10:30 AM  BP A2 vs A1GS Surf B08 B 2 vs.Seattle United B08 Samba C2
 428050  Karl Grosch Field at Steel Lake  10:30 AM  Mod  A4 vs A3FWFC B08 Blue (A) 0 vs.Crossfire Premier B08 B2
 428078  Starfire Complex  03:15 PM  3 A8 vs A7PacNW B08 Blue B 2 vs.Harbor Premier B08 Green A7

Bracket - Sunday, September 18, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 428064  WPFC Soccer Complex  05:00 PM  6 A6 vs A5WPFC B08 White B 4 vs.Washington Rush B08 A5

Bracket - Saturday, September 24, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 428067  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  6 A6 vs A2WPFC B08 White B 0 vs.GS Surf B08 B3
 428052  Karl Grosch Field at Steel Lake  10:30 AM  Mod  A4 vs A8FWFC B08 Blue (A) 5 vs.PacNW B08 Blue B7
 428030  McGilvra  03:00 PM  1 A1 vs A5Seattle United B08 Samba C 3 vs.Washington Rush B08 A0

Bracket - Sunday, September 25, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 428059  Walter E. Hall  10:30 AM  3 A5 vs A2Washington Rush B08 A 6 vs.GS Surf B08 B2

Bracket - Saturday, October 01, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 428075  Harbor Heights Elementary  09:00 AM  1 A7 vs A4Harbor Premier B08 Green A 4 vs.FWFC B08 Blue (A)1
 428068  WPFC Soccer Complex  10:30 AM  7 A6 vs A1WPFC B08 White B 1 vs.Seattle United B08 Samba C5

Bracket - Sunday, October 02, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 428080  Starfire Complex  09:00 AM  6 A8 vs A3PacNW B08 Blue B 1 vs.Crossfire Premier B08 B11
 428081  Starfire Complex  11:00 AM  6 A8 vs A2PacNW B08 Blue B 0 vs.GS Surf B08 B10

Bracket - Saturday, October 08, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 428038  Ballinger Playfield  09:00 AM  BP A2 vs A8GS Surf B08 B 6 vs.PacNW B08 Blue B2
 428047  60 Acres  09:00 AM  17 A3 vs A4Crossfire Premier B08 B 8 vs.FWFC B08 Blue (A)2
 428032  McGilvra  01:00 PM  1 A1 vs A7Seattle United B08 Samba C 7 vs.Harbor Premier B08 Green A5

Bracket - Sunday, October 09, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 428061  Walter E. Hall  10:30 AM  1 A5 vs A8Washington Rush B08 A 6 vs.PacNW B08 Blue B0

Bracket - Saturday, October 22, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 428045  Marymoor Park  09:00 AM  3B A3 vs A2Crossfire Premier B08 B 4 vs.GS Surf B08 B5
 428069  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  2 A6 vs A7WPFC B08 White B 4 vs.Harbor Premier B08 Green A0
 428033  McGilvra  12:30 PM  1 A1 vs A4Seattle United B08 Samba C 14 vs.FWFC B08 Blue (A)2

Bracket - Sunday, October 23, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 428072  Gig Harbor High School  02:15 PM  3 A7 vs A1Harbor Premier B08 Green A 4 vs.Seattle United B08 Samba C7

Bracket - Saturday, October 29, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 428055  Karl Grosch Field at Steel Lake  03:00 PM  Mod  A4 vs A5FWFC B08 Blue (A) 5 vs.Washington Rush B08 A3
 428046  60 Acres  04:30 PM  17C A3 vs A1Crossfire Premier B08 B 4 vs.Seattle United B08 Samba C3
 428040  Bastyr  04:45 PM  W A2 vs A7GS Surf B08 B 11 vs.Harbor Premier B08 Green A3
 428083  Starfire Sports Complex  07:30 PM  11 A8 vs A6PacNW B08 Blue B 2 vs.WPFC B08 White B8

Bracket - Sunday, October 30, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 428054  Karl Grosch Field at Steel Lake  10:00 AM  Mod2 A4 vs A6FWFC B08 Blue (A) 5 vs.WPFC B08 White B1
 428049  Marymoor Park  01:15 PM  5 A3 vs A7Crossfire Premier B08 B 8 vs.Harbor Premier B08 Green A1

Bracket - Saturday, November 05, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 428035  McGilvra  09:00 AM  1 A1 vs A6Seattle United B08 Samba C 4 vs.WPFC B08 White B1
 428056  Karl Grosch Field at Steel Lake  12:00 PM  Mod  A4 vs A7FWFC B08 Blue (A) 4 vs.Harbor Premier B08 Green A5
 428048  Marymoor Park  05:00 PM  3 A3 vs A8Crossfire Premier B08 B 9 vs.PacNW B08 Blue B1

Bracket - Sunday, November 06, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 428044  60 Acres  01:30 PM  17C A3 vs A5Crossfire Premier B08 B 0 vs.Washington Rush B08 A2

Bracket - Saturday, November 12, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 428084  Starfire Complex  11:30 AM  Stdm A8 vs A4PacNW B08 Blue B 0 vs.FWFC B08 Blue (A)5
 428042  Woodinville Sports Field  01:00 PM  3 A2 vs A6GS Surf B08 B 2 vs.WPFC B08 White B1
 428063  Archbishop Murphy High School  04:45 PM  stdm A5 vs A1Washington Rush B08 A 2 vs.Seattle United B08 Samba C7

Bracket - Sunday, November 13, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 428060  Walter E. Hall  02:40 PM  4 A5 vs A4Washington Rush B08 A 7 vs.FWFC B08 Blue (A)4

Bracket - Friday, November 18, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 428066  WPFC Soccer Complex  06:00 PM  2a A6 vs A4WPFC B08 White B 6 vs.FWFC B08 Blue (A)4

Bracket - Saturday, November 19, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 428057  Archbishop Murphy High School  09:00 AM  stdm A5 vs A7Washington Rush B08 A 7 vs.Harbor Premier B08 Green A2
 428053  Karl Grosch Field at Steel Lake  10:30 AM  Mod  A4 vs A2FWFC B08 Blue (A) 3 vs.GS Surf B08 B3
 428070  WPFC Soccer Complex  10:30 AM  2 A6 vs A3WPFC B08 White B 0 vs.Crossfire Premier B08 B5

Bracket - Sunday, November 20, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 428034  Fall Salmon Bay  12:00 PM  U10 A1 vs A2Seattle United B08 Samba C 1 vs.GS Surf B08 B1

Bracket - Saturday, December 03, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 428043  Marymoor Park  09:30 AM  3 A3 vs A6Crossfire Premier B08 B 1 vs.WPFC B08 White B0
 428071  Gig Harbor High School  11:30 AM  3 A7 vs A2Harbor Premier B08 Green A 1 vs.GS Surf B08 B2
 428051  Karl Grosch Field at Steel Lake  12:00 PM  Mod  A4 vs A1FWFC B08 Blue (A) 4 vs.Seattle United B08 Samba C2
 428079  Mill Creek Sports Park (Freedom Field)  04:30 PM  1 A8 vs A5PacNW B08 Blue B 2 vs.Washington Rush B08 A5

Bracket - Sunday, December 04, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 428058  Mill Creek Sports Park (Freedom Field)  09:00 AM  1 A5 vs A3Washington Rush B08 A 2 vs.Crossfire Premier B08 B5
 428076  Gig Harbor High School  09:00 AM  3 A7 vs A6Harbor Premier B08 Green A 2 vs.WPFC B08 White B5
 428031  McGilvra  12:00 PM  1 A1 vs A8Seattle United B08 Samba C 7 vs.PacNW B08 Blue B1

Bracket - Saturday, December 10, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 428074  Gig Harbor High School  11:45 AM  3 A7 vs A5Harbor Premier B08 Green A 4 vs.Washington Rush B08 A8

Bracket - Sunday, December 11, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 428062  Archbishop Murphy High School  09:00 AM  stdm A5 vs A6Washington Rush B08 A 6 vs.WPFC B08 White B1
 428073  Gig Harbor High School  10:30 AM  3 A7 vs A3Harbor Premier B08 Green A 2 vs.Crossfire Premier B08 B3
 428082  Starfire Sports Complex  11:30 AM  10 A8 vs A1PacNW B08 Blue B 2 vs.Seattle United B08 Samba C7

Bracket - Saturday, December 17, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 428039  Woodinville Sports Field  09:30 AM  1 A2 vs A3GS Surf B08 B 1 vs.Crossfire Premier B08 B2
 428077  Gig Harbor High School  02:00 PM  2 A7 vs A8Harbor Premier B08 Green A 10 vs.PacNW B08 Blue B2

Bracket - Sunday, December 18, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 428041  Woodinville Sports Field  09:30 AM  1 A2 vs A5GS Surf B08 B 3 vs.Washington Rush B08 A1






Affinity Sports Copyright 2016, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.