2016-2017 Regional Club League
Team Schedules - Winter Boys Under 09 Div 4
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://wys-2016rcl.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=5F67B949-F633-4BA9-8D34-F74F327D138E&tournamentguid=6F266974-9C81-4ECA-82EE-A6050F287A9C&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




   Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals For
 A6 : RVS Jr B08 Orange3333330-018 36  43 
 A8 : FWFC B08 White (B)3330333-018 35  45 
 A3 : Washington Rush B08 Nero B3330333-018 25  34 
 A7 : Seattle United B09 Tango B3033003-012 13  30 
 A2 : GS Surf B08 D0003303-09 -16  11 
 A4 : NorthWest United B08 B Red3000001-04 -20  14 
 A1 : Crossfire Premier B08 D0000301-04 -22  19 
 A5 : Washington Rush B08 Azul C0000000-00 -51  10 

Bracket - Saturday, January 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612126  Skagit River Park  09:00 AM  3 A4 vs A5NorthWest United B08 B Red 5 vs.Washington Rush B08 Azul C0
 612128  Karl Grosch Field at Steel Lake  10:30 AM  Mod2 A8 vs A1FWFC B08 White (B) 10 vs.Crossfire Premier B08 D3
 612127  Lynnwood High School  02:00 PM  1 A2 vs A7GS Surf B08 D 0 vs.Seattle United B09 Tango B9

Bracket - Saturday, January 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612132  McGilvra  10:30 AM  1 A7 vs A3Seattle United B09 Tango B 0 vs.Washington Rush B08 Nero B6
 612130  Karl Grosch Field at Steel Lake  10:30 AM  Mod  A8 vs A2FWFC B08 White (B) 6 vs.GS Surf B08 D0
 612131  Game Farm Park  03:30 PM  Y A6 vs A4RVS Jr B08 Orange 11 vs.NorthWest United B08 B Red0

Bracket - Saturday, February 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612135  Karl Grosch Field at Steel Lake  12:00 PM  Mod  A8 vs A4FWFC B08 White (B) 9 vs.NorthWest United B08 B Red0
 612133  McGilvra  03:30 PM  1 A7 vs A5Seattle United B09 Tango B 10 vs.Washington Rush B08 Azul C3
 612136  Lynnwood High School  06:00 PM  1 A2 vs A3GS Surf B08 D 0 vs.Washington Rush B08 Nero B1

Bracket - Sunday, February 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612134  Game Farm Park  10:30 AM  Y A6 vs A1RVS Jr B08 Orange 7 vs.Crossfire Premier B08 D0

Bracket - Saturday, February 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612137  Marymoor Park  12:00 PM  2 A1 vs A7Crossfire Premier B08 D 2 vs.Seattle United B09 Tango B7
 612140  Karl Grosch Field at Steel Lake  12:00 PM  Mod2 A8 vs A6FWFC B08 White (B) 2 vs.RVS Jr B08 Orange3
 612138  Lynnwood High School  12:45 PM  3 A2 vs A5GS Surf B08 D 6 vs.Washington Rush B08 Azul C3
 612139  Mill Creek Sports Park (Freedom Field)  06:00 PM  1 A3 vs A4Washington Rush B08 Nero B 6 vs.NorthWest United B08 B Red4

Bracket - Sunday, February 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612143  Game Farm Park  10:30 AM  Y A6 vs A7RVS Jr B08 Orange 3 vs.Seattle United B09 Tango B1

Bracket - Saturday, February 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612150  Mill Creek Sports Park (Freedom Field)  09:00 AM  1 A3 vs A8Washington Rush B08 Nero B 2 vs.FWFC B08 White (B)4

Bracket - Saturday, February 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612142  Mill Creek Sports Park (Freedom Field)  09:00 AM  1 A5 vs A8Washington Rush B08 Azul C 2 vs.FWFC B08 White (B)13
 612144  Skagit River Park  01:00 PM  3 A4 vs A2NorthWest United B08 B Red 0 vs.GS Surf B08 D2

Bracket - Sunday, February 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612141  Marymoor Park  01:00 PM  3 A1 vs A3Crossfire Premier B08 D 0 vs.Washington Rush B08 Nero B10

Bracket - Saturday, March 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612146  Cavelero Mid High School  01:10 PM  Stdm A5 vs A3Washington Rush B08 Azul C 1 vs.Washington Rush B08 Nero B5
 612148  Game Farm Park  01:30 PM  W A6 vs A2RVS Jr B08 Orange 7 vs.GS Surf B08 D0
 612147  Van Asselt Elementary  02:00 PM  1 A7 vs A8Seattle United B09 Tango B 0 vs.FWFC B08 White (B)1

Bracket - Sunday, March 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612129  Marymoor Park  10:30 AM  2 A1 vs A5Crossfire Premier B08 D 10 vs.Washington Rush B08 Azul C1

Bracket - Saturday, March 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612152  Cavelero Mid High School  10:20 AM  Stdm A5 vs A6Washington Rush B08 Azul C 0 vs.RVS Jr B08 Orange12
 612149  Skagit River Park  01:00 PM  3 A4 vs A7NorthWest United B08 B Red 2 vs.Seattle United B09 Tango B3
 612151  Lynnwood High School  01:30 PM  3 A2 vs A1GS Surf B08 D 3 vs.Crossfire Premier B08 D1
 612125  Cavelero Mid High School  04:00 PM  Stdm A3 vs A6Washington Rush B08 Nero B 4 vs.RVS Jr B08 Orange0

Bracket - Sunday, March 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612145  Skagit River Park  11:00 AM  3 A4 vs A1NorthWest United B08 B Red 3 vs.Crossfire Premier B08 D3






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.