2016-2017 Regional Club League
Team Schedules - Boys Under 16 Div 1
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://wys-2016rcl.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=4ECA3C14-0F80-4A99-8528-D70A6790B497&tournamentguid=6F266974-9C81-4ECA-82EE-A6050F287A9C&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




   Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals For
 A8 : Seattle United B01 Copa A33133113333333-036 29  33 
 A5 : Eastside FC B01 Red A33101330303333-029 15  31 
 A6 : Crossfire Premier B01 A13311303033130-025 12  28 
 A3 : WPFC B01 Black A33131001300013-019 4  28 
 A2 : PacNW B01 Maroon A01010100303331-016 -13  19 
 A7 : GS Surf B01 A01003030303000-013 -7  19 
 A1 : Spokane Sounders B01-A00001033130000-011 -14  20 
 A4 : Crossfire Yakima -B01 A30030000100010-08 -25  16 

Bracket - Saturday, September 10, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429894  Starfire Sports Complex  09:00 AM  2 A8 vs A7Seattle United B01 Copa A 1 vs.GS Surf B01 A0

Bracket - Saturday, September 17, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429840  Magnuson Park fields  04:15 PM  7 A8 vs A2Seattle United B01 Copa A 4 vs.PacNW B01 Maroon A1

Bracket - Sunday, September 18, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429843  Meadowdale High School  09:15 AM  1 A7 vs A2GS Surf B01 A 2 vs.PacNW B01 Maroon A2
 429842  Sierra Vista MS  03:00 PM  1 A4 vs A1Crossfire Yakima -B01 A 3 vs.Spokane Sounders B01-A1

Bracket - Saturday, September 24, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429848  Marymoor Park  09:00 AM  3 A6 vs A8Crossfire Premier B01 A 0 vs.Seattle United B01 Copa A0
 429847  Preston Park  12:00 PM  1 A5 vs A7Eastside FC B01 Red A 4 vs.GS Surf B01 A1
 429845  Dwight Merkel Sports Complex  01:00 PM  3 A1 vs A3Spokane Sounders B01-A 1 vs.WPFC B01 Black A2

Bracket - Sunday, September 25, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429852  WPFC Soccer Complex  09:30 AM  8 A3 vs A7WPFC B01 Black A 3 vs.GS Surf B01 A2
 429849  Dwight Merkel Sports Complex  01:00 PM  3 A1 vs A5Spokane Sounders B01-A 0 vs.Eastside FC B01 Red A3
 429850  Sierra Vista MS  01:00 PM  1 A4 vs A8Crossfire Yakima -B01 A 0 vs.Seattle United B01 Copa A5
 429851  Marymoor Park  01:00 PM  3 A6 vs A2Crossfire Premier B01 A 2 vs.PacNW B01 Maroon A0

Bracket - Saturday, October 01, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429854  Marymoor Park  01:00 PM  2 A6 vs A4Crossfire Premier B01 A 3 vs.Crossfire Yakima -B01 A0
 429839  Meadowdale High School  04:00 PM  1 A7 vs A1GS Surf B01 A 3 vs.Spokane Sounders B01-A1

Bracket - Sunday, October 02, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429855  Preston Park  09:00 AM  2 A5 vs A2Eastside FC B01 Red A 3 vs.PacNW B01 Maroon A3
 429856  Marymoor Park  11:00 AM  1 A6 vs A1Crossfire Premier B01 A 4 vs.Spokane Sounders B01-A4
 429857  Lynnwood High School  11:00 AM  3 A7 vs A4GS Surf B01 A 2 vs.Crossfire Yakima -B01 A3

Bracket - Saturday, October 08, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429841  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  4 A3 vs A6WPFC B01 Black A 1 vs.Crossfire Premier B01 A1

Bracket - Sunday, October 09, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429859  Dwight Merkel Sports Complex  12:00 PM  3 A1 vs A7Spokane Sounders B01-A 2 vs.GS Surf B01 A3
 429862  Perry Soccer Complex  03:00 PM  4 A4 vs A6Crossfire Yakima -B01 A 0 vs.Crossfire Premier B01 A5
 429860  Starfire Complex  04:30 PM  2 A2 vs A8PacNW B01 Maroon A 1 vs.Seattle United B01 Copa A4
 429861  WPFC Soccer Complex  06:00 PM  2 A3 vs A5WPFC B01 Black A 2 vs.Eastside FC B01 Red A1

Bracket - Saturday, October 22, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429877  Plantes Ferry Soccer Complex  12:00 PM  7 A1 vs A6Spokane Sounders B01-A 2 vs.Crossfire Premier B01 A1

Bracket - Sunday, October 23, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429867  Dwight Merkel Sports Complex  11:00 AM  3 A1 vs A4Spokane Sounders B01-A 3 vs.Crossfire Yakima -B01 A2
 429870  Marymoor Park  01:00 PM  2 A6 vs A7Crossfire Premier B01 A 2 vs.GS Surf B01 A1
 429869  Preston Park  05:00 PM  2 A5 vs A8Eastside FC B01 Red A 0 vs.Seattle United B01 Copa A0

Bracket - Saturday, October 29, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429863  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  2 A3 vs A2WPFC B01 Black A 3 vs.PacNW B01 Maroon A3
 429872  Chief Kamiakin Elementary School  01:00 PM  1 A4 vs A7Crossfire Yakima -B01 A 0 vs.GS Surf B01 A3
 429866  Magnuson Park fields  03:45 PM  7 A8 vs A1Seattle United B01 Copa A 0 vs.Spokane Sounders B01-A0

Bracket - Sunday, October 30, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429874  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  4 A3 vs A1WPFC B01 Black A 1 vs.Spokane Sounders B01-A3
 429875  Pioneer Elem. School  01:00 PM  1 A4 vs A5Crossfire Yakima -B01 A 0 vs.Eastside FC B01 Red A2
 429876  Magnuson  02:30 PM  7 A8 vs A6Seattle United B01 Copa A 3 vs.Crossfire Premier B01 A0

Bracket - Saturday, November 05, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429871  Starfire Complex  01:00 PM  Stdm A2 vs A5PacNW B01 Maroon A 0 vs.Eastside FC B01 Red A3
 429858  Shorecrest HS  06:00 PM  1 A8 vs A3Seattle United B01 Copa A 2 vs.WPFC B01 Black A1

Bracket - Sunday, November 06, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429881  Preston Park  09:00 AM  2 A5 vs A6Eastside FC B01 Red A 0 vs.Crossfire Premier B01 A2
 429880  WPFC Soccer Complex  12:00 PM  4 A3 vs A4WPFC B01 Black A 2 vs.Crossfire Yakima -B01 A2

Bracket - Tuesday, November 08, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429868  Starfire Complex  06:30 PM  Stdm A2 vs A3PacNW B01 Maroon A 0 vs.WPFC B01 Black A5

Bracket - Friday, November 11, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429878  WPFC Soccer Complex  07:00 PM  2 A3 vs A8WPFC B01 Black A 0 vs.Seattle United B01 Copa A1

Bracket - Saturday, November 12, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429853  Preston Park  11:00 AM  2 A5 vs A3Eastside FC B01 Red A 2 vs.WPFC B01 Black A1
 429873  Starfire Complex  03:00 PM  Stdm A2 vs A7PacNW B01 Maroon A 2 vs.GS Surf B01 A0

Bracket - Sunday, November 13, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429884  Lynnwood High School  01:00 PM  3 A7 vs A3GS Surf B01 A 1 vs.WPFC B01 Black A0
 429886  Shorecrest HS  02:15 PM  1 A8 vs A4Seattle United B01 Copa A 2 vs.Crossfire Yakima -B01 A1
 429883  Starfire Sports Complex  03:00 PM  11 A2 vs A6PacNW B01 Maroon A 0 vs.Crossfire Premier B01 A2

Bracket - Saturday, November 19, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429844  Shorecrest HS  10:00 AM  1 A8 vs A5Seattle United B01 Copa A 4 vs.Eastside FC B01 Red A0
 429879  SFCC 1  03:30 PM  1 A1 vs A2Spokane Sounders B01-A 2 vs.PacNW B01 Maroon A3

Bracket - Sunday, November 20, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429889  Hartman Park  09:00 AM  1 A6 vs A3Crossfire Premier B01 A 4 vs.WPFC B01 Black A4
 429890  Edmonds Community College  11:00 AM  ECC A7 vs A5GS Surf B01 A 1 vs.Eastside FC B01 Red A3
 429887  SFCC 1  11:30 AM  1 A1 vs A8Spokane Sounders B01-A 0 vs.Seattle United B01 Copa A6
 429888  Pioneer Elem. School  12:00 PM  1 A4 vs A2Crossfire Yakima -B01 A 1 vs.PacNW B01 Maroon A2

Bracket - Friday, December 02, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429865  Lynnwood High School  07:00 PM  2 A7 vs A6GS Surf B01 A 0 vs.Crossfire Premier B01 A2

Bracket - Saturday, December 03, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429885  Preston Park  03:00 PM  2 A5 vs A1Eastside FC B01 Red A 1 vs.Spokane Sounders B01-A0
 429882  Edmonds Community College  03:15 PM  ECC A7 vs A8GS Surf B01 A 0 vs.Seattle United B01 Copa A1

Bracket - Sunday, December 04, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429893  Marymoor Park  09:00 AM  4B A6 vs A5Crossfire Premier B01 A 0 vs.Eastside FC B01 Red A1
 429891  Renton Memorial Stadium  02:15 PM  2 A2 vs A1PacNW B01 Maroon A 2 vs.Spokane Sounders B01-A1

Bracket - Saturday, December 17, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429892  Pioneer Park  01:00 PM  1 A4 vs A3Crossfire Yakima -B01 A 2 vs.WPFC B01 Black A3

Bracket - Monday, January 02, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429846  Starfire Sports Complex  03:00 PM  2 A2 vs A4PacNW B01 Maroon A 0 vs.Crossfire Yakima -B01 A0

Bracket - Saturday, January 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 429864  Robinswood Park  02:00 PM  West A5 vs A4Eastside FC B01 Red A 8 vs.Crossfire Yakima -B01 A2






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.