2016-2017 Regional Club League
Team Schedules - Winter Boys Under 14 Div 2
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://wys-2016rcl.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=00005D0C-068E-4B3A-9FDF-408A2EE0F613&tournamentguid=6F266974-9C81-4ECA-82EE-A6050F287A9C&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




   Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals For
 A5 : Washington Rush B03 A3333313-019 13  22 
 A1 : Seattle United B03 Tango B3031333-016 9  19 
 A2 : GS Surf B03 B303113 -011 0  11 
 A7 : WPFC B03 White B0033130-010 -4  8 
 A4 : Eastside FC B03 White B0101303-08 -3  8 
 A6 : Crossfire Premier B03 B1101003-06 0  7 
 A3 : SNOHOMISH UNITED BLACK A1000103-05 -2  13 
 A8 : Spokane Sounders B03-A000000 -00 -13  2 

Bracket - Saturday, January 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610326  Glacier Peak High School  10:00 AM  Aux A3 vs A6SNOHOMISH UNITED BLACK A 1 vs.Crossfire Premier B03 B1
 610329  Dwight Merkel Sports Complex  01:00 PM  5 A8 vs A1Spokane Sounders B03-A 0 vs.Seattle United B03 Tango B2
 610327  Preston Park  04:30 PM  2 A4 vs A5Eastside FC B03 White B 2 vs.Washington Rush B03 A3
 610328  Edmonds Community College  05:45 PM  ECC A2 vs A7GS Surf B03 B 3 vs.WPFC B03 White B2

Bracket - Sunday, January 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610339  Woodinville Sports Field  12:30 PM  2 A2 vs A5GS Surf B03 B 0 vs.Washington Rush B03 A3

Bracket - Saturday, January 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610330  Genesee Park and Playfield  10:45 AM  Up A1 vs A5Seattle United B03 Tango B 3 vs.Washington Rush B03 A5

Bracket - Sunday, January 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610332  Marymoor Park  03:00 PM  5 A6 vs A4Crossfire Premier B03 B 0 vs.Eastside FC B03 White B0

Bracket - Saturday, February 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610335  Marymoor Park  09:00 AM  5 A6 vs A1Crossfire Premier B03 B 1 vs.Seattle United B03 Tango B2
 610337  Edmonds Woodway High School  09:30 AM  1 A2 vs A3GS Surf B03 B 5 vs.SNOHOMISH UNITED BLACK A4
 610334  WPFC Soccer Complex  04:30 PM  2 A7 vs A5WPFC B03 White B 0 vs.Washington Rush B03 A5

Bracket - Saturday, February 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610352  North Creek 4  11:00 AM  4 A2 vs A1GS Surf B03 B 2 vs.Seattle United B03 Tango B2
 610350  Preston Park  03:00 PM  1 A4 vs A7Eastside FC B03 White B 0 vs.WPFC B03 White B1

Bracket - Sunday, February 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610333  WPFC Soccer Complex  12:30 PM  3 A7 vs A3WPFC B03 White B 2 vs.SNOHOMISH UNITED BLACK A1

Bracket - Saturday, February 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610342  Interbay Stadium  10:00 AM  Stdm A1 vs A3Seattle United B03 Tango B 2 vs.SNOHOMISH UNITED BLACK A0
 610345  Preston Park  03:30 PM  2 A4 vs A2Eastside FC B03 White B 0 vs.GS Surf B03 B0
 610344  Marymoor Park  04:30 PM  3 A6 vs A7Crossfire Premier B03 B 1 vs.WPFC B03 White B1

Bracket - Sunday, February 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610336  Spokane Falls Community College  10:30 AM  1 A8 vs A4Spokane Sounders B03-A 0 vs.Eastside FC B03 White B3
 610353  Archbishop Murphy High School  11:00 AM  stdm A5 vs A6Washington Rush B03 A 2 vs.Crossfire Premier B03 B1

Bracket - Saturday, March 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610347  Kasch Park Sports Complex  09:00 AM  2 A5 vs A3Washington Rush B03 A 2 vs.SNOHOMISH UNITED BLACK A2
 610349  Grasslawn Park  11:00 AM  GL2 A6 vs A2Crossfire Premier B03 B 0 vs.GS Surf B03 B1
 610348  WPFC Soccer Complex  01:30 PM  2 A7 vs A8WPFC B03 White B 1 vs.Spokane Sounders B03-A0

Bracket - Sunday, March 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610343  Kasch Park Sports Complex  10:45 AM  2 A5 vs A8Washington Rush B03 A 2 vs.Spokane Sounders B03-A1
 610346  Preston Park  11:00 AM  1 A4 vs A1Eastside FC B03 White B 1 vs.Seattle United B03 Tango B6

Bracket - Saturday, March 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610340  Snohomish High School  09:00 AM  Stdm A3 vs A4SNOHOMISH UNITED BLACK A 1 vs.Eastside FC B03 White B2
 610341  Dwight Merkel Sports Complex  12:30 PM  5 A8 vs A6Spokane Sounders B03-A 0 vs.Crossfire Premier B03 B3
 610338  Garfield HS  03:30 PM  1 A1 vs A7Seattle United B03 Tango B 2 vs.WPFC B03 White B1

Bracket - Sunday, March 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610351  Snohomish High School  12:00 PM  Stdm A3 vs A8SNOHOMISH UNITED BLACK A 4 vs.Spokane Sounders B03-A1

Bracket - Sunday, March 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 610331  Plantes Ferry Soccer Complex  02:00 PM  1 A8 vs A2Spokane Sounders B03-A   vs.GS Surf B03 B 






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.